Ana Sayfa
Lokasyonlar

Kıbrıs Lefkoşa Araç Kiralama

Türkiye’nin her yerinden araç kiralama hizmetimizi en iyi şekilde sunduğumuz gibi Kıbrıs Lefkoşa araç kiralama konusunda da sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktayız. RentiCar aracılığı ile Kıbrıs Lefkoşa’dan aracınızı rahatça kiralayabilir, Kıbrıs’ın istediğiniz yerini keyifle seyahat edebilirsiniz.

Kıbrıs Lefkoşa Gezilecek Yerler

Lefkoşa, Kıbrıs Adası’nın tam ortasında bulunan, Güney ve Kuzey Lefkoşa olarak ikiye ayrılan en güzel ve en kalabalık şehirlerinden biridir. Hem tarihi ve kültürel yerleri açısından hem de canlı hayatı açısından Lefkoşa’da gezilecek yerler oldukça fazladır. Bunlardan en önemlisi Kıbrıs’ın Girne ilçesinden adını alan Venedikliler tarafından 1567 yılında yapılan Girne Kapısı’dır. Girne Kapısı, Lefkoşa surlarında bulunmaktadır. Şehre saldırıları önlemek amacıyla yapılan bu mimarinin üç kapısı bulunmaktadır. Venedikliler tarafından inşa edilen adından da anlaşılacağı gibi Venedik Sütunu da görülmesi gereken yerlerdendir. Diğer önemli yapı ise 13. Yüzyılda inşa edilen ve Osmanlılardan günümüze gelen Selimiye Cami’dir. Selimiye Cami daha önceden katedralken minare eklenerek cami olmuştur. Yine Osmanlı Dönemine ait önemli yerlerden biri olan yapı ise surlar içinde bulunan Büyük Han’dır. Büyük Han, 1572 yılında Kıbrıs’ın ilk Osmanlı Valisi olan Muzaffer Paşa tarafından yapılmıştır. Han içinde birbirine benzeyen 68 oda ve ortasında küçük bir cami bulunmaktadır.

Turistlerin her yıl ziyaret ettiği tarihten izlere ev sahipliği yapan Lefkoşa’daki diğer önemli yerler Mamas Manastırı, Sarayönü Meydanı, Barbarlık Müzesi, Derviş Paşa Konağı, Bedesten Aziz Nikolas Kilisesi, Kutup Osman Tekkesi, Soli Bozilikası, Batık Gemi Müzesi’dir.

Kıbrıs’ın canlı hayatından bahsetmiştik. Uzun Yol Caddesi Lefkoşa’nın en hareketli yerlerinden biri. Hem alışveriş yapacağınız hem de restoranlarında keyifle oturacağınız bu caddeyi ziyaret etmeyi unutmayın.

Kıbrıs Lefkoşa Araç Kiralama Seçenekleri

Bizim için memnuniyetiniz her şeyden önemlidir. Bu sebeple araç kiralama yaparken ihtiyaçlarınıza yönelik aracı kiralamanız için en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Yapmanız gereken web sitemiz aracılığı ile size uygun olan seçenekleri belirleyerek aracınızı kiralamak ve kiralama ofislerimizden aracınızı almaktır.

Kıbrıs Lefkoşa Araç Kiralama Fiyatları

RentiCar ile istediğiniz aracı kiralamak zahmetsiz olduğu gibi bütçenize de uygun koşullardadır. Seçeceğiniz modele ve aracınızı kullanacağınız tarih aralıklarına göre Kıbrıs Lefkoşa araç kiralama fiyatları değişmektedir.

Kıbrıs Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular