Hayatın Tadı Yolda Çıkar.

Hemen Kirala, Tadını Çıkar!

Lokasyonlar
Kıbrıs Gazimağusa

Kıbrıs Gazimağusa Araç Kiralama

Kuzey Kıbrıs’ın en popüler ilçelerinden biri olan Gazimağusa, özellikle yaz aylarında çokça ziyaret edilen bir konumdur. Tertemiz denizi sayesinde yaz tatili için en çok tercih edilen noktalardan biri olan Kıbrıs Gazimağusa araç kiralama açısından ihtiyacın fazla olduğu bir destinasyondur. RentiCar, Kıbrıs’ta rahat ve konforlu gezebilmeniz için araç kiralama fırsatı sunmaktadır. 

 

Kıbrıs Gazimağusa Gezilecek Yerler Nereler?

Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kıbrıs Gazimağusa, kültürü ve tarihi ile her zaman ilgi çeken bir nokta olmuştur. Bu sebeple bölgeyi yaz tatili yapmak dışında tarihî yapıları görmek için ziyaret eden birçok kişi vardır. Kabaca gezilecek yerlere şöyle bir bakarsak; Salamis Antik Kenti, Othello Kalesi, Cyclops Mağarası, tertemiz sahilleri-denizi ve daha fazlası diyebiliriz.

Gazimağusa ilçe merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta olan ve RentiCar aracılığı ile kiraladığınız araçla kısa sürede ulaşabileceğiniz Salamis Antik Kenti, bölgenin en eski tarihî yapılarından biridir. Yapılan çalışmalara göre yaklaşık 2000 yıllık olduğu tahmin edilen bölgeden günümüze tiyatro, toplu mezarlar, bazilika, anıt ve surları kalmıştır. Haftanın her günü açık olan bu tarihî yerin giriş ücreti 15-20 TL aralığında değişmektedir.

Diğer bir mutlaka görmeniz gereken yer ise Gazimağusa ilçe merkezine 15-20 dakika mesafede bulunan Othello Kalesi’dir. Yapıldığı dönemde denizden gelen tehditlere karşı inşa edildiği bilinen Othello Kalesi içerisinde yer alan aslan heykeli kalenin en popüler tarihî detaylarından biridir. Aslan heykelinin ön ayakları karadadır, arka ayakları denizin içindedir. Bu şekilde hem karadaki hem de denizdeki gücü temsil etmektedir.

Doğal güzelliklere bakacak olursak akla ilk gelen kesinlikle Cycplos Mağarası’dır. İlçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunan mağaraya yalnızca özel araç ile ulaşım sağlanmaktadır. Eşsiz manzarasıyla göz alıcı bir güzelliğe sahip olan mağara hemen altında bulunan deniziyle ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Aynı zamanda etrafındaki sahillerde tüplü dalışlar da gerçekleştirilmektedir.

 

Kıbrıs Gazimağusa Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Kıbrıs Gazimağusa araç kiralama seçeneklerini kullanmak bu şehri hakkıyla keşfetmek için oldukça etkili yöntemlerden biri. RentiCar araç kiralama seçenekleri ile araba kiralama fiyatlarını görebilir ve dakikalar içinde size en uygun araç kiralama deneyimini yaşayabilirsiniz. RentiCar, en güzel deneyimlerinizi konforlu bir araç eşliğinde yaşamanız için hep yanınızda.

Kıbrıs Gazimağusa Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular