Taste of Life is on the road

Rent Now, Enjoy it!

Locations
Mugla Marmaris

Muğla Marmaris Araç Kiralama

Ege Denizi ile Akdeniz’in kesiştiği noktada yer alan, Türkiye’nin turizm açısından en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Muğla’nın güzel koyları ve plajları ile ünlü ilçesi Marmaris; gezilecek ve görülecek birçok doğal güzelliğe sahip bir liman kentidir. Gezerken size adeta cenneti anımsatan Marmaris, her yıl binlerce yerli ya da yabancı ziyaretçiye kucak açan bir yerdir. Buraya gezmeye gelen bu ziyaretçiler Marmaris Liman’da bulunan RentiCar araç kiralama seçeneklerini tercih ederek Marmaris’in tüm doğal ve kültürel güzelliklerini rahatça gezip görebilmektedir.

 

Muğla Marmaris’te Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Marmaris denilince direkt olarak akla gelen ilk şey Marmaris’in sayısız güzellikteki plajlarıdır. Marmaris Halk Plajı yakınındaki Uzunyalı Plajı başta olmak üzere; merkeze sadece 8 km uzaktaki İçmeler Plajı, 21 km uzaklıktaki Turunç Plajı, kumları ile ünlü Kleopatra (Sedir Adası) Plajı ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen plajlardır. Bu plajlara uğrayarak yüzebilir, güneşlenebilir hatta su sporları ile tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

İsmini şifalı içme suyundan alan İçmeler Plajı, yeşilin mavi ile buluştuğu eşsiz doğal güzelliklerden biridir. Onun dışında tertemiz kumsalı ve masmavi denizi ile Turunç Plajı, su altı mağaralarından ötürü özellikle dalış severlerin mutlaka tercih ettiği bir plaj oluyor. Hem tarihî hem de doğal güzelliğin bir araya geldiği diğer bir plaj olan Kleopatra Plajı Marmaris’in 16 km açığında yer alıyor.

Kumsalları bir kenara bırakıp tarihî güzelliklere odaklanırsak diğer bir durağınız kesinlikle Marmaris Arkeoloji Müzesi’ne ev sahipliği yapan Marmaris Kalesi olmalıdır. Denizin tam kenarında yer alan Marmaris Kalesi’nin, MÖ 2000 yılında inşa edildiği biliniyor. Tarih severlerin uğramadan geçmediği Marmaris Kalesi içerisinde; Burgazada, Hisarönü ve Knidos gibi yerlerden toplanmış buluntular sergilenmektedir.

Tarihî güzelliklerden devam edersek Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, bünyesinde birçoğu Osmanlı döneminden kalma ibrik, halı, kilim, çini soba, takı, antik sütun başı gibi eserleri barındırıyor. Marmaris’in kültürel değerlerinden biri olan Marmaris Kalesi’nin yakınlarında bulunan, Osmanlı’nın en önemli eserlerinden biri sayılan ve yapıldığı döneminde Rodos seferinde konaklama noktası olarak kullanıldığı bilinen Hafsa Sultan Kervansarayı da tarih severlerin mutlaka uğraması gereken yerlerdendir.

Aynı zamanda Hafsa Sultan Kervansarayı’nın içerisinde bulunan hediyelik eşya dükkânlarından sevdiklerinize veya kendinize güzel hatıralar satın alabilirsiniz.

RentiCar aracılığıyla kiraladığınız araç ile rahatça gezip görmeniz gereken diğer tarihî veya doğal güzellikleri saymak gerekirse; Eski Çarşı, Günnücek (Marmaris Milli Parkı), Söğüt Köyü, Bozburun, Selimiye, Orhaniye ve daha fazlası diyebiliriz.

 

Muğla Marmaris Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Bu tarihî ve doğal güzellikleri rahatça gezip görebilmek için günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar’ı kullanabilirsiniz. RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem verir ve kullanımı da çok kolaydır. Tek yapmanız gereken lokasyon ve tarih bilgilerini girmek; ardından bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kirayalabilirsiniz.