Ana Sayfa
Lokasyonlar

Ankara Balgat Araç Kiralama

Balgat, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı bir semttir. Şehir merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunması sebebiyle Ankara Balgat araç kiralama açısından tercih edilen bir konumdur. Siz de Ankara Balgat’ta bulunan RentiCar araç kiralama ile en kolay şekilde istediğiniz aracı kiralayabilir ve seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Ankara Balgat’ta Gezilecek Yerler

Türkiye’nin başkenti Ankara, İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük şehridir. Balgat, Türkiye'nin başkenti Ankara'nın en popüler semti olarak bilinir. Tarihin eski zamanlarında şehir dışında kalan bir köy olduğu bilinmekle birlikte günümüzde Ankara’nın merkeze yakınlığıyla önemli bir semti olmuştur. Balgat’ta aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz. Mustafa Kemal Atatürk tarafından da sevilen bu semtte birçok siyasi partinin genel merkezi bulunmaktadır. Ankara, Anadolu’daki merak uyandıran yerlere ziyaretler için bir başlangıç noktası olarak kabul edilir. Bu şehirde gezilecek birçok yer vardır. Bunları kısaca listelemek gerekirse; seyahatleriniz ister uzun ister kısa olsun mutlaka görülmesi gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz:

Anıtkabir

Şehir merkezine 3 km uzaklıkta olup Çankaya ilçesinde yer alır. Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarının bulunduğu Anıtkabir, etkileyici bir mimariye sahiptir. Anıtkabir’i ziyaret ücretsizdir.

Ulus Meydanı, Atatürk Heykeli

1927 senesinde meydana yerleştirilmiş iki adet kurt başlı heykel yer alır. Atatürk tarafından dile getirilmiş olan bazı cümleler anıtın çeşitli noktalarına yerleştirilmiştir. Ulus Cumhuriyet Anıtı, 24 Kasım 1927 tarihinde törenle açılmıştır. Bu meydanı merak edip görmek isteyenler için Ankara’da en tarihî yerler ve heybetli camiler burada bulunur.

Atakule

Atakule, Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Atakule, 125 metre yüksekliğinde bir gözlem kulesidir ve ismini Mustafa Kemal Atatürk’ten almıştır. Atakule, ziyaretçilerin tüm şehri görmelerini sağlayan açık bir teras alanına sahiptir. Ayrıca manzara eşliğinde yemek yemenin keyfini de burada çıkarabilirsiniz.

Ankara Balgat Araç Kiralama Seçenekleri

Ankara Balgat'ta araç kiralama ihtiyacı oldukça yoğundur. RentiCar araç kiralamada günlük araç kiralayabileceğiniz gibi uzun dönem araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz.

Hızlı, güvenilir ve en uygun fiyatlarla müşterilerine dilediği aracı sunan RentiCar; araç bakımını, araç muayenesini, kasko ve trafik sigortası kontrollerinin takibini düzenli olarak yapar. RentiCar ile içiniz rahat, yolunuz açık olsun.

Ankara Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular