Lokasyonlar
Ankara Çankaya
Ankara Çankaya Araç Kiralama

Ankara Çankaya

Ankara Çankaya Araç Kiralama

Çankaya, Türkiye’nin başkenti ve idari merkezi olan Ankara’nın önemli bir tarih ve turizm merkezidir. Şehrin en yoğun nüfusa sahip ilçelerinden biri olan Çankaya, 1936 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Ankara şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunur. Ankara’nın Çankaya ilçesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının yer aldığı Anıtkabir’e ev sahipliği yapması nedeniyle, özellikle milli bayramlarda yoğun bir ziyaretçi akınına uğramaktadır. Türkiye’nin en büyük ikinci şehri ve bir idari merkezi olan Ankara’ya Çubuk ilçesinde yer alan Esenboğa Havalimanı ile ulaşım sağlanmaktadır. Ankara Çankaya araç kiralama işlemlerinizi www.renticar.com adresinden yaparak zaman kaybetmeden yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Ankara Çankaya’da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin başkenti ve idari merkezi ve aynı zamanda bağımsızlık ve modernliği simgeleyen şehri Ankara’nın, modern ve tarihi unsurlarının bir karışımına sahip olan ilçesi Çankaya; Türk kültürü, tarihi ve mimarisini yakından deneyimlemek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarı Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Bu nedenle ilçe, Ankara’nın en turistik bölgelerinden biridir. Her yıl, yerli ve yabancı turistleri, tarih ve mimari meraklılarını ağırlayan Çankaya; Anıtkabir’in dışında, görülmesi gereken birçok tarihî ve turistik yerlere sahiptir; Tabiat Tarihi Müzesi, Kocatepe Cami, Ahmet Hamdi Akseki Cami, Kuğulu Park, Seğmenler Parkı, Güvenpark Anıtı ve Atakule görülmesi gerekenler arasında yer alır. Ziyaretçiler, tarihinin yanı sıra bu güzel ilçenin sunduğu manzaralara ve seslere de hayran kalacaktır. Çankaya, ünlü Ankara mutfağının lezzetli yemeklerini denemek için de ideal bir destinasyondur. Hem gündüz hem de akşam saatlerinde sosyalleşmek ve gezmek isteyenler için çeşitli aktivite seçenekleri sunan Çankaya’da, günün her saati yapılacak bir şeyler bulmak mümkündür. Ankara’nın en güzel mekânlarını bulabileceğiniz Çankaya’yı ve diğer Ankara semtlerini kendi aracınızla gezmek için uygun fiyatlarla Ankara’dan araç kiralayabilirsiniz. Ankara’nın en uygun fiyatlı kiralık araç seçeneklerine zahmetsiz, güvenilir ve hızlı bir biçimde www.renticar.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ankara Çankaya Araç Kiralama Seçenekleri

Ankara seyahatlerinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri kesinlikle Çankaya’dır. İş ya da gezi amaçlı geldiğiniz bu şehirde konforunuzdan ödün vermemenin en doğru adresi RentiCar’dır. RentiCar Ankara Çankaya araç kiralama hizmeti ihtiyacınızda da istediğiniz aracı talep ettiğiniz zaman aralığında uygun fiyat olanaklarıyla sizlere sunuyor.

Ankara Çankaya Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular