Ana Sayfa
Lokasyonlar

Ankara Etimesgut Araç Kiralama

Eski adı Ahimesut olan Ankara Etimesgut ilçesi, şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Günümüzde Ankara’dan İstanbul’a giden kara ve demir yolu üzerinde yer alması sayesinde de şehirde önemli bir yerleşim yeri olan Etimesgut, Ankara’nın tarihî ve turistik bir ilçesidir. Etimesgut’ta bulunan ve Ankara’yı gezmek isteyen ziyaretçiler tam da bu noktada RentiCar ile araç kiralamayı tercih edebilir ve rahatça Ankara’nın her yerini gezebilirler.

Ankara Etimesgut Gezilecek Yerler Nereler?

Etimesgut deyince akla ilk gelen 2003 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlayan ve doğal güzelliği ile dikkat çeken Göksu Parkı’dır. 500 bin metrekarelik kullanım alanına sahip parkın göleti, ziyaretçilere balık tutma imkânı da sunuyor. Şehrin en büyük parklarından biri olan Göksu Parkı’nın içinde restoran, piknik alanı, oyun bahçeleri, lunapark, yürüyüş yolu ve kafeler bulunmaktadır. Bunlarla birlikte bu parkın içerisinde spor yapabileceğiniz alanlar da mevcut. Basketbol, voleybol, tenis, karting, su bisikleti gibi birçok sporu yapabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ankaralılar tarafından özellikle kahvaltı için tercih edilen Göksu Parkı, haftanın her günü ve günün her saati açıktır. İçerisinde epey eğlenceli vakit geçireceğiniz bir diğer nokta ise kesinlikle Neşeli Köy. İlçe merkezine 20 km uzaklıkta olan Neşeli Köy, 8000 metrekarelik alan üzerine kuruludur. Birçok çeşit hayvanı görebileceğiniz ve doğa ile iç içe olma fırsatı yakalayabileceğiniz bu köyde, gözleme evi ve köy kahvesi de bulunmakta. Kafa dinlemek için epey güzel bir yer olan bu köy, haftanın her günü saat 10:00 ile 19:00 arası açık ve kendi aracı ile gelenler için ücretsiz otopark imkânına sahip. Neşeli Köy içerisinde bulunan Tepetaklak Ev de ters projesiyle ziyaretçilere farklı bir deneyim sunuyor. Doğal güzellikleri, tarihî yapıları ve turistik cazibe merkezleri ile Etimesgut’a gelen ziyaretçiler, burada keyifli bir tatil geçirebilmektedir. Etimesgut seyahatinde, günübirlik bir gezi rotası olarak ise; Kızılcahamam’da bulunan Abacı Peribacaları, Anıtkabir ve Gölbaşı’nın ünlü Mogan Gölü ziyaret edilebilir.

Ankara Etimesgut Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

Ankara Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular