Ana Sayfa
Lokasyonlar

Ankara Otogar Araç Kiralama

Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali, yani halk diliyle AŞTİ, Ankara şehrine hizmet veren bir otogardır. Ankara’yı ziyaret etmek isteyen kişiler otobüs, yüksek hızlı tren ya da hava yolu aracılığıyla ulaşım sağlayabilirler. Ancak en konforlu ulaşım şekli araç kiralamaktır. Bu sebeple Ankara Otogar araç kiralama açısından talebin yüksek olduğu bir bölgedir.

Ankara Otogar Hakkında Bilgi

Ankara Otogar, Türkiye’nin inşa edilmiş en büyük otogarıdır. Başkent Ankara’yı gezmek isteyen ziyaretçilerin sıklıkla kullandığı bir yerdir. Peki Ankara Otogar’da indikten sonra RentiCar ile kiraladığınız araçla Ankara’da nereleri gezebilirsiniz? Yakınlardaki seçenekleri biraz inceleyelim.

Anıtkabir

Otogara yaklaşık 10 km uzaklıkta olup Çankaya ilçesinde yer alır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarının bulunduğu Anıtkabir, etkileyici bir mimariye sahiptir. Anıtkabir’i ziyaret ücretsizdir. Ankara’ya gelip görmeniz gereken ilk yerlerden biridir.

Ulus Meydanı, Atatürk Heykeli

1927 senesinde meydana yerleştirilmiş iki adet kurt başlı heykel yer alır. Atatürk tarafından dile getirilmiş olan bazı cümleler anıtın çeşitli noktalarına yerleştirilmiştir. Ulus Cumhuriyet Anıtı, 24 Kasım 1927 tarihinde törenle açılmıştır. Ankara’daki birçok tarihî yer ve heybetli camiler burada bulunur.

Atakule

Atakule, Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Atakule 125 metre yüksekliğinde bir gözlem kulesidir ve ismini Mustafa Kemal Atatürk’ten almıştır. Atakule ziyaretçilerin tüm şehri görmelerini sağlayan açık bir teras alanına sahiptir. Ayrıca manzara eşliğinde yemek yemenin keyfini de burada çıkarabilirsiniz.

RentiCar Ankara Otogar Araç Kiralama Seçenekleri

Ankara Otogar’da araç kiralama ihtiyacı oldukça yoğundur. RentiCar’da günlük araç kiralayabileceğiniz gibi uzun dönem araç kiralama için de hizmet alabilirsiniz.

RentiCar dilediğiniz aracı bütçenize uygun fiyatlarla sunuyor. RentiCar ile içiniz rahat, yolunuz açık olsun.

RentiCar ile Ankara Otogar Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamak istiyorsanız RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Ankara Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular