0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Mamak Araç Kiralama

Mamak Araç Kiralama

Ankara Mamak Araç Kiralama

Tarihi, turizmi ve kültürel mekânları ile dikkatleri üzerine çeken Ankara Mamak, Ankara’da bulunan en çok yeşil alana sahip ilçedir. Merkeze yaklaşık 3,5 km uzaklıkta bulunan Mamak, Ankara’nın doğusunda bulunuyor. Antik çağlara kadar dayanan yaşam kalıntılarının izlerini görmenin mümkün olduğu bu ilçeyi ve Ankara’yı gezmek isteyen ziyaretçiler, Mamak’ta da hizmet sunan RentiCar ile araç kiralamayı tercih edebilir ve istedikleri bölgeleri rahatlıkla gezme imkânı bulabilirler.

Ankara Mamak Gezilecek Yerler Nereler?

1983 yılında hizmete geçen Mamak ilçesinin ismi, askerî ve sivil yerleşim alanı anlamına gelmektedir ve ilçenin adı buradan yola çıkarak konmuştur.

Mamak’ta antik çağ izlerini görebileceğimizi söylemiştik. Buna bağlı olarak yapılan kazı çalışmalarında Galat, Frig, Roma ve Bizanslara ait pek çok eşya ele geçirilmiştir. Selçuklular dönemine de ev sahipliği yapan Mamak ilçesi, aynı zamanda Millî Mücadele döneminde ilk askerî hastanenin kurulduğu yerdir. Gezilecek yerleri düşünürsek bir diğer adı Değirmi Bahçe olarak da bilinen Demirlibahçe’den başlayabiliriz. 1957 yılında doğal afetler sonucu zarar görse de daha sonrasında restorasyon yapılarak ziyarete açık hâle gelmiştir. Gezmek, temiz hava almak, yürüyüş yapmak isteyenlerin sıkça ziyaret ettiği bir yerdir. Kayak merkezleri ile kış aylarının gözdesi olan Elmadağ ise Mamak’ta gezilmesi gereken diğer bir yer. Kayak yaparak karın tadını çıkarabileceğiniz bu bölgeye yazın geldiyseniz de üzülmeyin; çeşitli şelalelerin bulunduğu bu alanı ziyaret ederek doğal güzelliğe doyabilir ve tatilinizi keyifli hâle getirebilirsiniz. Ankara Mamak’ta bulunan en yüksek tepe olarak bilinen Hüseyin Gazi Tepesi de gün doğumunu ve gün batımını keyifle izleyebileceğiniz güzel manzaralı yerlerden biri. Bu tepenin geçmişte birçok savaşa tanıklık etmiş olması da tarihî önemini arttırıyor. Roma döneminden kalma kalelerin bulunduğu ve aynı zamanda içinde bulunan akarsuların etkileyiciliği ile Hatip Çayı, hem doğa severlerin hem de tarih ilgililerin mutlaka uğradığı bir nokta. Doğanın ve tarihin iç içe olduğu mutlaka görülmesi gereken bir yer. Bu güzellikler dışında da Mamak’ta bulunan Bayındır Deresi, Kayaş Hacı Satılmış Ağa Çeşmesi, Seyyid Hüseyin Gazi Zâviyesi ve Türbesi, Kıbrısköy Deresi ve Nenek Hatice Hatûn Çeşmesi de gezmek isteyeceğiniz doğal ve kültürel güzelliklerden bazıları.

Ankara Mamak Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

Ankara Havalimanı Araç Kiralama

Ankara Tren İstasyonu Araç Kiralama

Ankara Otogar Araç Kiralama

Ankara Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Mamak araç kiralama nasıl yapılır?

Ankara Mamak ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek Ankara Mamak araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Ankara Mamak araç kiralama fiyatı nedir?

Ankara Mamak araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.