Ana Sayfa
Lokasyonlar

Muğla Marmaris Liman Araç Kiralama

Muğla denince herkesin aklına ilk gelen en popüler tatil mekânı Marmaris’tir. Bunun yanı sıra limanı ile de ön plana çıkmaktadır.  Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında yer alan Marmaris limanı, turizm açısından getirisi oldukça yüksek bir lokasyondur. Bu sebeple Marmaris'in gözde yerleri arasındadır. Muğla Marmaris araç kiralama her gelenin neredeyse ilk tercihidir. Marmaris’i keşfetmek ve civar tatil beldelerini gezebilmenin en ideal yolu budur. RentiCar araç kiralama hizmetinden faydalanıp seyahatinizi daha keyifli kılın.

Muğla Marmaris Liman Gezilecek Yerler Nelerdir?

Muğla’nın rüya gibi ilçesi Marmaris gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine epey alternatif sunuyor ve bunların hepsi birbirinden güzel doğa harikaları.

Gezilecek yerler listesine bir göz attıktan sonra tatilinize başlayın ve keyfini çıkarın.

İçmeler

İsmini şifalı içme suyu kaynaklarından alan köy, Marmaris’in en meşhur plajlarından birine ev sahipliği yapıyor. Marmaris’in en güzel tarafı havanın çok sıcak olduğu vakitler de dahi esen rüzgarıdır.  Böylelikle muhteşem manzarasının tadını çıkarma olasılığınız oldukça yüksektir. İçmeler; temiz denizi, kumsalı, adalara bakan eşsiz manzarası ile yüzünüzü güldürecek.

Selimiye

Marmaris’e 35 km uzaklıktaki Selimiye, Türkiye’nin önde gelen yat limanlarından biri sayılan Sığliman Koyu’na ev sahipliği yapıyor. Liman özellikle sakinliği ile öne çıkıyor ayrıca buz gibi suyu da sıcak havalarda herkesin imdadına yetişiyor. Buraya ulaşmanın en kolay yolu özel aracınız ile gitmek.

Kleopatra (Sedir) Adası

Ada, kendisi ile ilgili dillere destan olmuş hikâyesinden alır adını. Marmaris’e 16 kilometre mesafede yer alır. Marmaris’e bağlı Gelibolu Köyü’nden kalkan tekneler ile ulaşabileceğiniz Sedir Adası’nda tarihî kule ve sur duvarlarını, tapınak ve kilise kalıntılarını, tiyatroyu ve agorayı gezip görebilirsiniz.

Bunlar dışında vakti olan gezginler şu yerlere de zaman ayırabilir:

Hisarönü, Kızkumu, Dalyan, Loryma Antik Kenti, Marmaris Kalesi ve Müzesi, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, Hafsa Sultan Kervansarayı, Turunç…

RentiCar Muğla Marmaris Liman Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Türkiye'nin en cazip tatil lokasyonlarından biri olan Marmaris ilçesine özel araçla gidildiğinde çok daha fazla yeri zamandan tasarruf ederek görme şansını yakalarsınız. RentiCar, her ilde olduğu gibi Muğla’da da araç kiralayanların ihtiyaçlarına yönelik araçları sağlamaya çalışıyor. Dilerseniz renticar.com adresine girip kiralama işlemini bir tıkla gerçekleştirin ve seyahatinizi ertelemeyin.

Muğla Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular