Ana Sayfa
Lokasyonlar

Muğla Ortaca Araç Kiralama

Muğla iline bağlı olan Ortaca, Muğla şehrinin popüler tatil merkezlerinden biridir. Doğal güzellikleri, tarihî yapıları ve eşsiz konumuyla her yıl binlerce ziyaretçiyi bünyesinde ağırlamaktadır. Muğla il merkezine yaklaşık 80 km uzaklıkta bulunan Muğla Ortaca araç kiralama bakımından çokça tercih edilen bir konumdur. Tam da bu konumda bulunan RentiCar, Muğla Ortaca’nın her yerini rahatça gezebilmeniz için size en uygun araç kiralama fırsatlarını sunmaktadır.

Muğla Ortaca Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Muğla Ortaca gezilecek yerler açısından çok fazla seçeneğe sahip bir destinasyondur. Seyahatinizde bölgenin doğal güzelliklerini ve tarihi yapılarını keşfedebileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır. Bunlardan biri Kaunos Antik Kenti’dir. İlçe merkezine yaklaşık 95 kilometre uzaklıktadır. Ortaca ilçe sınırlarının batısında bulunan kent bölgenin tarihini netleştiren yapılardan biridir. Kaunoslar tarafından inşa edilen kent inşa edildiği dönemde liman kenti olarak kullanılmıştır. Zamanla delta genişlemesi olmuş ve denizle arasında büyük bir mesafe oluşmuştur. Günümüzde kaya mezarları bölgenin en dikkat çekici yapılarındandır.

Diğer bir gezilip görülmesi gereken yer ise Kaunos Kral Mezarları’dır. Dalyan mahallesi sınırları içerisinde yer alan mezarlık ilçe merkezine yaklaşık 55 km uzaklıktadır. Kaunoslar tarafından MÖ 400 yıllarında inşa edilmiş olan mezarlar denizden oldukça yüksek bir konumda yer almaktadır. Kaunos Kral Mezarları içerisinde göreceğiniz mezarlar dikdörtgen şeklinde inşa edilmiştir ve çevresinde çok sayıda niş bulunmaktadır.

Radar Tepesi, Sülüngür Gölü, Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Akyaka gibi yerler de Ortaca Muğla’da görülüp gezilmesi gereken diğer yerler arasında yer alır.

RentiCar Muğla Ortaca Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

İş veya tatil amacıyla Muğla Ortaca’ya gelen ziyaretçilerin, şehirde güvenli bir yolculuk süreci geçirebilmeleri için araç kiralama tercihinde bulunmaları en doğru tercih olacaktır. RentiCar ile hem zamandan tasarruf edin hem de gönül rahatlığı ile yolculuk serüveninize başlayın. www.renticar.com adresinden tarih ve yer bilgisini belirleyerek dilediğiniz araç özelliklerini seçin, birkaç adımda rezervasyonunuzu tamamlayın. Kampanyalara göz atmayı unutmayın.

Muğla Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular