Ana Sayfa
Lokasyonlar

Muğla Menteşe Araç Kiralama

Ülkemizin güneybatısında bulunan Muğla ilimizin merkez ilçesi olan Menteşe, tarihî önemi ve doğal güzellikleri ile her zaman Türkiye’nin turizm açısından önemli bir yeri olmuştur. Bu sebeplerle Muğla Menteşe araç kiralama açısından çokça talep gören bir bölgedir. Siz de RentiCar’ın web sitesinden bütçenize en uygun arabayı dilediğinizce kiralayabilir, Muğla Menteşe’den arabanızı alabilir ve seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz!

Muğla Menteşe Gezilecek Yerler Nereler?

Geçmişinin MÖ 3.000’li yıllara dayandığı bilinen Muğla Menteşe, tarihî önemi oldukça yüksek bir bölgedir. Tarihî dokusu bir yana doğal güzellikleriyle ve Denizli, Bodrum, Marmaris, Gökova gibi turistik yerlere yakınlığı ile de her zaman turizm açısından önemli bir konum olmuştur. Bu sebeplerle, bolca gezilecek ve görülecek yeri bünyesinde barındıran Muğla Menteşe, her yıl binlerce ziyaretçiye kucak açmaktadır.

Menteşe’ye vardığınız anda sizi eski Muğla sokakları karşılayacaktır. Nostaljik atmosferi ve göz alıcı mimarisiyle büyüleyen bu sokaklarda Muğla’nın kültürünü iyice tanıyacaksınız. “Dondurmam Gaymak” ve “İftarlık Gazoz” gibi önemli filmlere de ev sahipliği yapmış olan eski Muğla sokakları, yokuş yukarı çıktıkça Muğla’nın birçok bölgesinden görünen Masa Dağı’nın manzarasına sahiptir. Yaz aylarında sıcaklığın 40 derecenin üzerine çıktığı bu noktaya seyahat ederken yanınıza mutlaka şapkanızı ve güneş gözlüğünüzü almanızı öneririz.

Muğla valiliğinin hemen yanında bulunan Arasta Çarşısı ise tarihî dokuları yansıtan dükkânları ile mutlaka görmeniz gereken diğer bir yerdir. Dar sokaklarında bakırcılar, nalburlar, terziler, kolonyacılar, lokantalar ve daha birçok çeşit dükkâna rastlayabilirsiniz. Acıktıysanız da tam da bu çarşıda bulunan Meşhur Zafer’in Yeri köftecisinde bir mola verebilir ve lezzetli köftelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Menteşe’nin simgelerinden biri olan Yağcılar Hanı da Muğla Menteşe’ye seyahat edenlerin görmeden gitmediği bir diğer destinasyondur. Yöresel dokuma ürünleri ve halıları ile meşhur olan Yağcılar Hanı, Osmanlı mimarisini yansıtacak şekilde inşa edilmiştir.

Muğla Menteşe Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Web sitesi üzerinden konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

Muğla Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular