Ana Sayfa
Lokasyonlar

Alanya Araç Kiralama & Alanya Rent a Car

Alanya, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya iline bağlı turizm ilçesidir. Doğal güzellik çeşitliliği sayesinde yerli ve yabancı turistler tarafından çokça tercih edilen Alanya tatil şehri, turizm açısından yüzde dokuzluk büyük bir paya sahiptir. Büyük turist potansiyeli, Alanya araç kiralama hizmetine olan talebi de arttırır. Antalya iline bağlı olması sebebiyle Antalya araç kiralama veya Antalya Havalimanı araç kiralama hizmeti de bölge turistleri tarafından tercih edilir.

Antik çağlarda korsanlara, Bizans döneminde Derebeylerine ev sahipliği yapmış ve Anadolu Selçukluları döneminde başkent olmuş Alanya, kültür çeşitliliğini doğal güzellikleri ile birleştirince, turistler için görsel şölen ortaya çıkar. Şehrin tamamen tarım ve turizme dayalı ekonomisi hizmet sektörünün hızla gelişmesini sağlamıştır. Hizmet sektörünün gelişmesi de turist potansiyeli oluşturmuş ve Alanya rent a car talebinin artmasını sağlamıştır.

Alanya araç kiralama yapmak, turistlere şehri gezmek için büyük kolaylık sağlamaktadır. Bilmediği bir rotada kaybolmak çoğu turist için pek istenen bir durum olmayabilir. Şehrin güzelliklerini gezerken aradaki mesafeler korkutucu gelebilir. Araç kiralama hizmeti ile Alanya’da gezilmesi ve görülmesi gereken noktaları aradaki mesafeyi dert etmeden, konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Alanya’nın çeşit çeşit doğal güzelliklerini Alanya araç kiralama yaparak daha rahat bir şekilde keşfedebilirsiniz.

RentiCar ile Güvenilir Alanya Oto Kiralama

Araç kiralama sektörü her gün büyümekte ve gelişmekte olan bir sektördür. Her geçen günaraç kiralamaya olan talebin artması Alanya rent a car firmalarının da çoğalmasına olanak tanımıştır. Fakat müşterilerin tercih etmek isteyebileceği Alanya oto kiralama firmalarındaki çeşit çokluğu, kimi zaman güven problemi yaşatabilmektedir.

Keyifli vakit geçirmek amacıyla gelen turistler, Alanya oto kiralama yaparken kaliteli ve güvenilir hizmet almak isteyecektir. RentiCar, Türkiye’nin çok büyük bir kısmında yer alan anlaşmalı firmaları sayesinde Alanya araç kiralama yaparken de müşteri odaklı ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. RentiCar’ın iş ortağı yelpazesindeki rent a car firmaları, müşterilerine bu deneyimden keyifli ayrılacakları hizmeti sunabilmek için çalışırlar.

Alanya rent a car hakkındaki sorularınızı ve isteklerinizi iletebilir veya kiralamayı düşündüğünüz araçların fiyat bilgisini almak için RentiCar’ın İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz. Müşterilerin iletişime geçebileceği, müşteri odaklı ilerleyen İletişim Merkezi, RentiCar’ın araç kiralamayı düşünen ama tereddütleri olan herkese güven aşılayan hizmetlerinden biridir. RentiCar’ın binlerce farklı araç seçeneğine sahip olması ise, farklı zevk isteklere sahip müşterilere hitap etme olanağı tanır. Aracınızı hangi markadan kiralamak isterseniz isteyin; Alanya’ya geliş sebebiniz ne amaçla olursa olsun, bütçenize ve zevkinize uygun aracı RentiCar’da bulabilirsiniz.

Alanya’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Turizm alanında önemli bir yere sahip olan Alanya, tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Dört mevsim güneşi ağırlaması sebebi ile "güneş gülümsüyor" sloganına ilham kaynağı olmuştur.

Her zevke hitap edecek değişik güzellikleri ile turistlere gezebilecekleri birçok farklı alternatif imkânı sunar. Çeşitlilik özelliği güneş ile birleşince, turistlerin de yüzünü güldürür.

  • Manavgat Şelalesi

Manavgat nehri üzerinde yer olan şelale, nehirden düşen suyun falezlerden dökülmesiyle adeta görsel şölen yaratır.

Alanya merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunan Manavgat Şelalesi’ne Alanya araç kiralama ile ulaşabilirsiniz.

  • Side Antik Kenti

Lidyalılardan Bizanslılara kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Side Antik Kenti, Alanya’da kültürel gezi yapmak isteyen misafirler iyi bir tercih olabilir. Giriş için ücret alınmayan bu bölgede tarihi evler, hamam ve Apollon Tapınağı bulunmaktadır.

İlçe merkezine uzaklığı 65 kilometre olan Side Antik Kenti’ne, Alanya kiralık araç ile gidilebilir.

  • Alanya Kalesi

Alanya Kalesi’nin etrafını 6 kilometrelik surlar ile çevrilidir. 1221 senesinde I. Alaaddin Keykubat döneminde şehirden gelecek tehlikelere karşı korunmak amacıyla yaptırılan surlar, kaleye ihtişamlı bir görüntü katar.

Bölgenin içinde su ihtiyacı konusunda sorun yaşanmaması için bir adet de sarnıç bulunur. Alanya Kalesi, ilçe merkezine 5-10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

  • Dim Mağarası

Turistik açıdan en çok tercih edilen yerlerden birisi de Dim Mağarası. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 13 kilometredir ve içerisinde 4 adet galeri bulundurur.

Alanya’nın en çok tercih edilen turistik bölgelerinden biridir. İlçe merkezine uzaklığı 13 kilometre olması sebebiyle Dim Mağarası bölgesine giderken Alanya rent a car sıkça tercih edilen bir seçenektir.

  • Kızılkule

Alanya’nın sembolik yapılarından biri olan Kızılkule’yi ilçe merkezinde ziyaret edebilirsiniz. I. Alaaddin Keykubat tarafından inşa ettirilen Kule, 13.yüzyıl yapılarının en güzel örneklerinden biri olarak gösterilir.

Tarihi güzellik arayışında olan misafirler için iyi bir alternatif olabilir.

  • Kleopatra Plajı

İsmini Roma generali Antony’nin, Alanya’yı Kleopatra’ya hibe etmesi ve Kleopatra’nın o çevrede denize girmesinden alır. Efsanelere konu olan plaj, aynı zamanda mavi bayraklı plaj statüsündedir.

Plaja giriş ücretsizdir ve turistler tarafından en çok tercih edilen plajlardan birisidir.

Alanya Araba Kiralama Nasıl Yapılır?

Alanya araba kiralama yapmadan önce ihtiyaçlarınız doğrultusunda araç bulabilmek için bir araştırma yapabilirsiniz. RentiCar’ın web sitesinde yer alan filtreleme seçeneğini kullanmanız, araştırmanızı daha hızlı ve tercihinize uygun yapmanızı sağlayacaktır.

Kiralamak istediğiniz tarihe ve saate karar verdikten sonra RentiCar’ın web sitesinde yer alan bilgileri girerek birkaç adımda rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Filtreleme seçeneği ile istediğiniz aracın modelini, markasını, vites tipini, yakıt türünü, depozito tutarını ve daha birçok farklı özelliğini kendinize göre filtreleyerek istediğiniz aracın karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Rezervasyon işleminizi internet üzerinden gerçekleştirmek istemiyorsanız, RentiCar’ın İletişim Merkezi size yardımcı olacaktır. İletişim Merkezi’ni arayarak da rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. 30 günden az kiralamalar günlük kiralamayı, 30 gün ve üzeri kiralamalar ise aylık kiralamaları kapsamaktadır.

Kiralamak istediğiniz araç seçildikten sonra sonra, sürücü bilgileri alınır ve ödeme adımına geçilir. Araç kiralama ücreti onayı geldikten sonra ise ücret tahsilatı gerçekleştirilir.

Rezervasyon işleminizi gerçekleştirdikten sonra Rezervasyon Bilgi Formu tarafınıza iletilir, bu belgeyi araç teslim alma aşamasında mutlaka yanınıza almanız gerekmektedir.

RentiCar ile Alanya Araç Kiralama Neden Avantajlıdır?

  • Dijital Erişim

Alanya araba kiralama yaparken de çoğu kiralama noktasında kalabalıklara maruz kalabilirsiniz. Alanya rent a car firmalarına gösterilen yoğun ilgi, uzun kuyruklar oluşturabilir. RentiCar ise uzun kuyruklara gerek kalmadan, nerede olursanız olun dijital bir şekilde araç kiralama yapmanızı sağlar.

  • Vakit Tasarrufu

RentiCar’ın Türkiye genelinde bulunan anlaşmalı firmaları ile araç teslim süreniz kısalır. RentiCar’ın minimuma indirdiği araç teslim alma süreçleri ile Alanya oto kiralama işlemlerinizde vakit tasarrufu sağlarsınız. Kazandığınız bu vakti tatilinizde harcarsınız.

  • Güvenilir Araç Kiralama Deneyimi

Güvenilir bir Alanya rent a car firması sonradan karşınıza çıkabilecek sürpriz fiyatlandırmalar ile canınızın sıkılmaması için önemlidir. RentiCar’ın şeffaf politikası, müşterilerine kiralama sonrası da bu garantiyi vermektedir. RentiCar ile araç kiraladığınızda ödeyeceğiniz ücret baştan bellidir, sonrasında gizli masraflar ve ek ücretler ortaya çıkmayacaktır. Böylece Alanya araç kiralama deneyiminiz memnuniyetle sonlanacaktır.

Alanya Araç Kiralama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Alanya kiralık araç işleminiz aracınızı teslim aldıktan sonra tamamlanır. Araç kiralama Alanya işleminizin bu aşamasında ise sürücünün mutlaka şahsına ait kimlik, sürücü belgesi, kredi kartı ve rezervasyon belgesini yanında olmalıdır. Aracı teslim alma sürecinde depozito tutarı, sürücünün kendine ait olan kredi kartından çekilir.

Alanya araç kiralama genel kurallarından birisi de sürücünün en az 21 yaşında ve minimum 1 yıllık B grubu sürücü belgesi sahibi olmasıdır. Bahsi geçen bu kurallar, firmadan firmaya değişiklik gösterebilir.

Alanya kiralık araç sürecinizin sonunda, aracı teslim etmeye giderken, yanınızda araç teslim formu, ruhsat, anahtar ve aracı teslim alırken gereken tüm evrak ve eşyalar bulunmalıdır. İlgili firma yetkilisi ile aracın yanında gerekli kontroller sağlandıktan sonra Araç İade Formu doldurulur.

Araba kiralama Alanya hizmetinden faydalanmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır:

Sigorta: Kiralama şartlarını dikkatlice okuduğunuzdan ve dahil olan sigorta kapsamını ve ayrıca satın alınabilecek ek hizmetleri anladığınızdan emin olun.

Teslim alma ve teslim etme: Kiralama ofisinin konumunu ve aracı teslim alacağınız ve teslim edeceğiniz yerleri iyi anladığınıza emin olun.

Ek ücretler: Almak istediğiniz ek hizmetlerin, ek ücrete gireceğinden emin olun. Ek sürücü hizmeti, çocuk koltuğu seçimi gibi ek hizmetler, araç kiralama ücretine dahil olmayacaktır.

Yaş şartı: 21 yaş altındaki sürücülere araç kiralanmadığını unutmayın. Bu nedenle bir araba rezerve etmeden önce gereklilikleri karşıladığınızı doğrulamanız önemlidir.

Ehliyet: Geçerli bir ehliyetiniz olduğundan ve bunun kiralama şirketi tarafından kabul edildiğinden emin olun. RentiCar, araç kiralamak için en az 1 senelik ehliyet ister.

Kiralama Şartları: Kiralama şartlarını dikkatlice okuyun ve imzalamadan önce hüküm ve koşulları anladığınızdan emin olun.

Belgelerinizi Unutmayın: Rezervasyon yaptınız ve koşulları sağlıyorsunuz, bir sonraki adım olan kiralık aracı teslim alma aşamasında sizden istenen belgeleri eksiksiz getirdiğinize emin olun.

Kredi Kartı: Araç teslim alınırken sürücüye ait kredi kartı ile depozito tutarı çekilir. Bu tutarın çekileceği kart, mutlaka sürücüye ait olmalıdır.

Araba kiralama Alanya hizmetinden faydalanmadan önce dikkat etmeniz gereken maddelerin, firmadan firmaya değişiklik gösterdiği unutulmamalıdır.

Alanya Araç Kiralama Fiyatları

Alanya araç kiralama fiyatları, müşterilerin araç tercihine göre değişiklik göstermektedir. Her firmanın kendine ait bir fiyatlandırma skalası olduğu için sabit bir ücret üzerinden değerlendirilemez. Tercih edeceğiniz aracın özelliklerinin yanı sıra, kiralama sürecinizde isteyeceğiniz navigasyon ve ek sürücü gibi ek hizmetler de Alanya oto kiralama fiyatları üzerinde etki etmektedir.

Kiralama yapacağınız zamanın hafta sonu veya resmi tatiller gibi yoğun zamanlara denk gelmesi de fiyat farklılığına sebebiyet verir. Bunun yanında, kiralamak istediğiniz aracın tedarik durumu ya da nadir olması gibi durumlar fiyatlara yansımaktadır. Tüm faktörleri göz önünde bulundurarak ihtiyacınıza ve bütçenize uygun aracı kiralayabilirsiniz.

RentiCar’ın sunduğu kampanyalar ve 12 aya varan taksit imkanları ile araç kiralama Alanya yaparken zorluk yaşamazsınız. Taksitlendirme imkânı sayesinde tek seferde yüklü miktarda ödeme alınmayacağı için, ödeme planı bütçenize iyi gelecektir. Ayrıca, RentiCar’ın kendi web sitesinde promosyon kodları ile araç kiralama işleminizi daha uygun bir hale getirebilirsiniz.

RentiCar, herkese uygun çözüm ve ayrıcalıkları ile tatil keyfinize destek olur.

Antalya Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular