Ana Sayfa
Lokasyonlar

Antalya Alanya (Adrese Teslim) Araç Kiralama 

Akdeniz Bölgesi’ndeki Antalya iline bağlı bir turizm ilçesi olan Alanya, Antalya merkeze yaklaşık 155 km mesafede yer alır. 2012 yılında faaliyete geçen Alanya Gazipaşa Havalimanı da ilçe merkezine 45 km uzaklıktadır. Antalya Alanya (Adrese Teslim) araç kiralama ile Alanya’ya ulaşmak artık çok konforlu. RentiCar’ın geniş araç seçenekleri ile güvenli ve konforlu yolculuklar yaparak Alanya’nın tadını çıkarın.

Antalya Alanya Hakkında Bilgi

Cumhuriyet döneminde Mustafa Kemal Atatürk'ün emri ile kent Alanya adını almıştır. Ender güzellikte olan tarihî bir şehirdir. Turizm açısından Türkiye'de oldukça talep gören bir yer olmaya başlamıştır. Gezilecek çok fazla yeri vardır ve bir o kadar da yakın çevresinde bulunmaktadır.

Bunlardan öne çıkanları sizler için listeledik.

Kızılkule

Kızılkule, bölgenin sembolik yapıları arasındadır. I. Alaaddin Keykubat tarafından inşa ettirilmiştir. Beldeyi dışarıdan gelebilecek tehlikelerden korumak adına yaptırılmıştır. Girişlerin kuzey cephesinden yapıldığı kulenin kapısında “Allah’a minnet” yazısı ilgileri üzerine toplamaktadır.

Alanya Kalesi

Kale, ilçe merkezinden yaklaşık 2 km mesafede yer alır. 1221 senesinde şehri denizden gelebilecek olan tehditlere karşı korumak amacıyla yapılmış ve I. Alaaddin Keykubat döneminde kullanılmaya başlanmıştır.

Manavgat Şelalesi

Alanya merkeze yaklaşık 60 km mesafede bulunmaktadır. Manavgat Nehri üzerinde yer alan şelale, nehirden düşen suların falezlerden dökülmesiyle meydana gelmektedir.

Dim Mağarası

Dim Mağarası, Alanya’nın mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Oluşumu oldukça sıra dışı olan mağaranın içerisinde 4 adet galeri bulunmaktadır. Toplam uzunluğu 360 metre kadar olan yapının genişliği 13 metredir. Tavanlarında sarkıt ve dikitler görülmektedir.

RentiCar ile Antalya Alanya (Adrese Teslim) Araç Kiralama Seçenekleri

Hijyen önlemleri alınmış araçlarla RentiCar her daim müşterilerinin yanında. Güvenli ve konforlu yolculukların adresi RentiCar, ihtiyacınız olan aracı dakikalar içerisinde sizlere sunuyor. Geniş araç olanakları ile Antalya’nın ilçesi olan Alanya’da da sizlere en iyi hizmeti sağlayan RentiCar ile yolculuklar artık çok daha güzel.

RentiCar ile Antalya Alanya (Adrese Teslim) Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Turistik geziler için en konforlu seçenek her zaman araç kiralamadır ve RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Antalya Alanya (Adrese Teslim) Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular