Ana Sayfa
Lokasyonlar

İzmir Bayındır Araç Kiralama

Bayındır, Türkiye'nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Kemalpaşa, batısında Torbalı, güneyinde Tire, doğusunda Ödemiş ilçeleri, kuzeydoğusunda Manisa ili bulunmaktadır. İlçedeki yerleşimlerin bir bölümü dağların güneye bakan yamaçlarında, diğer bir bölümü ise ovadadır. İlçe merkezi 22 mahalleden oluşmaktadır. İzmir Bayındır araç kiralama İzmir ve çevresini konforlu bir biçimde gezebilmenin en iyi yöntemi. RentiCar, İzmir ilinde de yanınızda. Siz de hemen aracınızı seçin, seyahatinizin tadını çıkarın.

İzmir Bayındır’da Gezilecek Yerler

Bayındır, Küçük Menderes nehri yanında kuruludur. Büyüleyici güzelliği ve verimli topraklarından dolayı birçok medeniyet bu ilçeye kurulmuştur. Bu bölgede meyve ağaçları, zeytin ağaçları ve ormanlar bulunmaktadır. Yeşil tabiatı ile etkileyici olan ilçenin çok sayıda tarihî yapıları da vardır.

Eski Hükümet Binası

Bu bina 1945 yılına değin faal olarak kullanılmıştır. Bu tarihî yapı iç ve dış mimarisi ile oldukça dikkat çekmekte, ayrıca eski yazı ve süslemeleri ile de ön plan çıkmaktadır. Tarihî hükümet binasının önünde bulunan tarihî çeşme, yapısı ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Bayındır Kaplıcaları

Bayındır ilçesi çok sayıda şifa merkezi olan kaplıcalara sahiptir. Kaplıca turizminin merkezi olarak kabul edilir. Bayındır merkezine 8 km uzaklıkta, Turgutlu yolu üzerinde birbirine yaklaşık 15 dakikalık uzaklıkta bulunan Ergenli Köyü Kaplıcası, Dereköy Kaplıcası ve Fatma Hanım Kaplıcası bulunmaktadır.

Eskici Dede Türbesi

Eskici Dede Türbesi, Bayındır’da yöre halkı ve ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi görmektedir. Ahmet Bin Murat adında bir zata ait olan Eskici Dede Türbesi köklü bir geçmişe sahiptir. Gelen her kesimden insanın mutlaka uğradığı bir yerdir.

İzmir Bayındır Araç Kiralama Seçenekleri

Her bütçeye uygun araç kiralama hizmeti sunan RentiCar, İzmir Bayındır’da da yanınızda. İzmir’in istediğiniz noktasına konforlu ve güvenilir bir biçimde ulaşabilmek için RentiCar’dan aracınızı kiralayın, hayatınızı kolaylaştırın.

İzmir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular