Ana Sayfa
Lokasyonlar

İzmir Selçuk Araç Kiralama

Selçuk, İzmir ilinin ilçelerinden biridir. İzmir merkeze 76 km uzaklıktadır. Selçuk, tarih ve doğa açısından olağanüstü zenginliğe ve güzelliğe sahip turistik bir ilçedir. Kuzeyinde Menderes ve Torbalı, güneyinde Aydın Kuşadası ve Söke ilçeleri, doğusunda Aydın Germencik, batısında Ege Denizi bulunmaktadır. RentiCar, İzmir Selçuk araç kiralama ile günlük, aylık, haftalık araç kiralama seçenekleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun seçenekler sunuyor. Konforlu bir Selçuk gezisi için RentiCar araç kiralama hizmetinden dilediğiniz aracı kolayca kiralayıp yolculuğunuzun tadını çıkarabilirsiniz.

İzmir Selçuk’ta Gezilecek Yerler Nelerdir?

Selçuk; tarihi, doğal ve sahip olduğu değerler açısından büyük bir turizm potansiyeline sahiptir. Hristiyanlık aleminin hac yeri olarak ilan edilen Meryem Ana Evi, Selçuk’ta bulunmaktadır.

Çok daha fazlasına sahip Selçuk ilinin diğer yerlerine birlikte bakalım:

Efes Antik Kenti

Efes, Dünya Miras Listesine alınmıştır. Efes, tarih öncesi dönemden başlayarak Helenistik, Roma, Doğu Roma, Beylikler ve Osmanlı dönemleri boyunca yerleşim görmüş ve çok önemli bir liman kenti, aynı zamanda kültür ve ticaret merkezi olmuştur.

Bölgenin köklü tarihi dünyanın her yerinden araştırmacıların ilgisini çekmektedir. Tamamı kadınlardan oluşan Amazon Savaşçıları tarafından kurulduğu söylenen Efes’in, Amazon efsanelerinde farklı isimlerle yer aldığına inanılıyor.

Yedi Uyurlar

Roma döneminde, putperestlerin zulmünden kaçan 7 Hıristiyan gencin kaçıp saklandıkları bu mağarada iki kilise ve birçok mezar bulunuyor. Kutsal Kitap’ta 'Kehf Suresi'nde yer alıyor. Geçerliliği netleşmese de bir rivayetin varlığına inanılıyor. Burayı görmek isteyenler RentiCar araç kiralama hizmetinden yararlanarak Yedi Uyurlar’ı ziyaret edebilir.

Selçuk Kalesi

Tepenin en yüksek noktasında olan iç kale, yapılan araştırmalara göre Efes'in ilk yerleşim bölgesinin üstünde yer almaktadır. Bizans döneminden kalma bir yapıdır. Ve kültürel anlamda büyük önem taşımaktadır.

Efes Sahili

Türkiye'nin en uzun plajları arasında yer alan Efes sahili 11 km uzunluğundadır. Üç adet mavi bayrak olan bu plaj, su sporlarına ve kamp yapmaya uygun bir yerdir. Plajı kumlu ve suyu temizdir.

İzmir Selçuk Araç Kiralama Seçenekleri

İzmir-Selçuk arası 76 km’dir. İzmir‘in bir ilçesi olan Selçuk’u gezip görmek isteyenler için havaalanında ve İzmir ilçelerinde hizmet veren RentiCar’dan aracını kiralayıp tatilinizi konforunuzdan ödün vermeden planlayabilirsiniz. Selçuk’un tarihî dokusunu görmek için çıkacağınız yolculukta güvenli bir seyahat yapabilmeniz adına RentiCar sizlere en iyi olanakları sunmaya devam ediyor.

İzmir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular