Ana Sayfa
Lokasyonlar

İzmir Urla Araç Kiralama

İzmir’in Urla ilçesi, tarih ve doğa meraklılarının ilgisini çekecek çok fazla mekâna sahiptir. Tarihî dokusu, sanat kokan sokakları, antik kentleri, görülmeye değer tertemiz denizi ile hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin akınına uğrar. Öte yandan Urla’da görülmesi gereken doğal güzellikler gez gez bitmez denecek kadar fazladır. İzmir Urla araç kiralama yoğun ilgi gören ilçeler arasındadır. RentiCar geniş araç filosu ve avantajlı fiyatlarıyla müşterilerine kaliteli hizmet sunuyor.

İzmir Urla’da Gezilecek Yerler

Şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alır. İlçenin doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun ve Ege Denizi, kuzeyinde İzmir Körfezi ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır.

Eğer Urla için bir tatil planladıysanız gezip göreceğiniz yerleri sizler için listeledik: Gülbahçe Ilıcası, Sanat Sokağı, Demircili Koyu, Güvendik Tepesi, Malgaca İçmeleri, Karantina Adası, Urla Bağ Yolu ve İskender Koyu yer almaktadır.

Sanat Sokağı

Urla’nın merkezindeki meydandan sağa döndükten 50 metre sonra solda yer alıyor. Eski Urla evleri ve son dönemlerde restore edilmiş birçok ev de sokağa farklı bir ruh katıyor. Sokağın her iki yönünde dükkânlar bulunuyor. El sanatlarının ön planda olduğu dükkânlar yoğun ilgi görmektedir. Bunların yanı sıra ev yemekleri yapan minik restoranlar da ziyaretçi çeken yerler arasındadır.

Gülbahçe Ilıcası

Denizin neredeyse içine yapılmış olan bu taş kaplıcanın, ne zaman yapıldığına dair kesin bilgi yok. Roma Hamamı olarak kullanılan yapı pek çok rahatsızlığın şifa kaynağı aynı zamanda.

Urla Bağ Yolu

Urla Bağ Yolu, bağcılık ve şarap üretimi konusunda Türkiye'nin en önemli noktaları arasında ön sıralardadır. Urla üzüm üretiminde dünyada üçüncü sırada yer alır. Cabernet Sauvignon, Merlot, Şiraz, Chardonnay, Boğazkere, Sultana gibi Anadolu şarapları bu bölgenin vazgeçilmez tatlarıdır.

İzmir Urla Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Urla, özellikle son yıllarda popüler bir turizm bölgesi olmayı başarmıştır. İzmir şehir merkezine ortalama 30-35 km uzaklıkta yer alan Urla’ya aracınız ile ulaşım 30-35 dakikanızı alır. İzmir Urla araç kiralama ihtiyacın en fazla görüldüğü ilçeler arasındadır. Hem günübirlik seyahatler için hem de uzun süre kalmak isteyenler için RentiCar müşterilerinin her daim yanında. Konforun adresi RentiCar’a gelin, seyahatlerinizi ertelemeyin.

İzmir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular