Ana Sayfa
Lokasyonlar

İzmir Çeşme Araç Kiralama

Türkiye’de tatil denilince şüphesiz akla gelen ilk isimlerden biri İzmir Çeşme’dir. Çeşme, turizm açısından her yıl daha fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Durum böyle olunca İzmir Çeşme’de araç kiralama ihtiyaçları da aynı doğrultuda artmaktadır. RentiCar, Türkiye’nin tüm illerinde ve ilçelerinde olduğu gibi İzmir Çeşme’de de en kaliteli araç kiralama hizmetini sunmaktadır.

İzmir Çeşme Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Türkiye’de tatil beldeleri arasında en sevilen ve vazgeçilmeyen yerlerden biri İzmir Çeşme’dir.

Özellikle son yıllarda değişen tatil anlayışıyla Çeşme, yaz kış fark etmeksizin sayısız turisti misafir etmektedir.

Çeşme restoranları, eğlence yerleri, kafeleri, plajları, denizi, manzarası, tarihî yerleri ile eşsiz güzelliğe sahiptir. Bunlardan ilk görülmesi gereken yer Çeşme Kalesi’dir. Çeşme Kalesi 1508 yılında 2. Bayezid tarafından inşa edilmiştir. Ana kapısında ise Kaptan-ı Derya Hasan Paşa Heykeli bulunmaktadır. Kaleye özgü bir özellik ise içinde Çeşme Müzesi bulunmaktadır. Topkapı Sarayı’ndan getirilen silahların bulunması için açılan müzede Erythrai Antik Kenti’nden getirilen eserler sergilenmektedir. Çeşme Kalesi kadar önemli diğer mimari ise Erythrai Antik Kenti’dir. Çeşme’nin Ildırı Köyü’nde bulunan bu antik kent Çeşme’ye 26 km uzaklıktadır. Araç kiralamayı tercih ederek bu yerleri kolaylıkla gezebilirsiniz.

Çeşme denilince akla sadece hareketli gece hayatı gelmemektedir. Keşfedilmemiş yerleri ve eşsiz denizi, kumsalıyla da Çeşme’de sayısız huzurlu vakit geçireceğiniz yerler bulunmaktadır. RentiCar’dan kiralayacağınız aracınız ile bu yerleri keyifle ziyaret edebilirsiniz. Verdiği 7/24 araç kiralama hizmetiyle RentiCar, Çeşme’de de yanınızda olmaktadır.

Çeşme’nin incileri olan görüntüsüyle büyüleyen plajlarıdır. Bu plajlardan en güzeli ve en kalabalık olanı Altınkum Plajı’dır. Altınkum Plajı, Çeşme’nin en soğuk denizlerinden biridir. Burada diğer görülmesi gereken plaj ise Ilıca Plajı’dır. Altınkum Plajı’na göre denizi oldukça sıcak olan ve görüntüsüyle büyüleyen bir plajdır. Aya Yorgi Koyu da yine ilçe merkezinde rengiyle, deniziyle en çok tercih edilen yerlerdendir. Sakızlı Koyu, Boyalık Koyu, Sakız Adası, Pırlanta Plajı da bu güzel manzaralarla birlikte gidilmesi gereken yerlerdendir. Çeşme’de mimari açıdan ziyaretçi alan en önemli yerlerden biri ise Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1529 yılında inşa edilen Kervansaray’dır. Arkeoloji Müzesi de Çeşme’nin turistlerin ziyaret ettiği diğer bir mimari yapıdır.

İzmir Çeşme Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

RentiCar ile araç kiralamak Türkiye’nin her yerinden son derece kolay. Tek yapmanız gereken tarih aralıklarını ve kiralama seçeneklerini belirlemek. Sizlere uygun fiyatlarda ve ihtiyacınıza yönelik kaliteli araç kiralama seçenekleri, RentiCar ile Türkiye’nin her yerinden, günün her saati hizmetinize sunulmaktadır.

İzmir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular