Ana Sayfa
Lokasyonlar

İzmir Konak Araç Kiralama

İzmir; tarihi, mimarisi, coğrafi konumu, doğal kaynakları, kültürü ve yaşam tarzı açısından sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en önemli kentlerinden biridir. Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir’in birbirinden önemli ve bilinen ilçeleri bulunmaktadır. Bu ilçeler yılın her zamanı birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bu ilçelerden biri de İzmir Konak’tır. İzmir Konak ziyaretine gelenler, burada gezmek ve İzmir’in farklı ilçelerini de ziyaret etmek için en kaliteli ve güvenilir İzmir Konak araç kiralama seçeneklerini sıklıkla tercih etmektedirler.

İzmir Konak Gezilecek Yerler

Kuzeyinde İzmir Körfezi, doğusunda Bornova, batısında Balçova ilçeleri bulunan Konak, İzmir’in en çok gezilmesi gereken yerlerindendir. Meşhur Saat Kulesi, Konak Meydan’da bulunmaktadır. Atatürk Caddesi üzerinde yer alan bu kulenin dört çeşmesi ve dört saati bulunmaktadır. Bu bölgede Saat Kulesi gibi tarihiyle etkileyen Alsancak Terminali de görülmesi gereken yerlerdendir. Kordon gezisinin en uğranılan yeri ise İzmir Körfez manzarasına sahip olan Kordon Boyu’dur. Konak İskelesi’nden Alsancak Tren Garı’na kadar keyifli bir yürüyüş yapabilir, muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Kordon Boyu günün her saati kalabalık, enerji veren bir atmosfere sahiptir. Burada istediğiniz gibi yürüyüş yapabilirsiniz. Kafeleri ve güzel restoranları ile de dikkat çeken Kordon Boyu’nda deniz manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyebilir, kahvenizi içebilirsiniz. İzmir Körfezi’ne çok yakın konumu sayesinde Kordon Boyu gibi Konak ile özdeşleşen diğer yer ise Kıbrıs Şehitleri Caddesi’dir. Bu cadde Alsancak konumunda olan Konak’ın en ünlü caddelerinden biridir. Günün her saati kalabalık olan caddenin birbirinden güzel kafeleri vardır. Çarşısı ile de dikkat çeken Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde hediyelikler, kıyafetler, aksesuarlar satan çeşitli dükkânlar bulunmaktadır. Kalabalığı ve enerjisi ile insanların uğrak yerlerinden biri olan diğer yer ise Alsancak Sevgi Yolu’dur. İlçe merkezinden Sevgi Yolu’na kiraladığınız aracınız ile 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Sanat, tarih ve eğlence dolu bir yer olan Sevgi Yolu turistlerin ilgisini çekmektedir. Gece hayatı ve restoranları ile ilgi gören yerlerden biri de Gazi Kadınlar Sokağı’dır. Burası eğlence merkezi olmakla birlikte birbirinden lezzetli yemekleri bulunan restoranlarında misafirleri ağırlamaktadır.

Konak’ta tarihi ile dikkat çeken en değerli yapılardan biri ise Kızlarağası Hanı’dır. Tarihi 18. yüzyıla uzanan ve döneminin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Kızlarağası Hanı; küçük dükkânları, butikleri ve restoranları ile alışveriş meraklılarının uğrak yerlerinden biridir. Çarşıları ile ilgi gören Konak’ın yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken yerlerinden biri de Kemeraltı Çarşısı’dır. Anafartalar Caddesi’nde bulunan bu tarihî çarşı 17. yüzyıldan günümüze gelmektedir. Yöresel kıyafetler, el işleri, aksesuarlar, çömlekler, hediyelik eşyalar satan dükkânların içinde bulunduğu çarşı kalabalığı ve büyüklüğü ile ilgi görmektedir. 

İki yolu birbirine bağlayan, 20. yüzyıldan esintiler taşıyan Tarihî Asansör ise tarihin ve kültürel zenginliğimizin en önemli miraslarındandır. Görülmesi gereken yerlerden biri olan Dairo Sokak üzerinde bulunan Tarihî Asansör, Konak Meydanı’na yürüyüş mesafesindedir. Kültürümüzü yansıtan, içinde fuar alanları, yürüyüş yolu, lunapark, açık hava tiyatrosu ile İzmir Kültürpark; Eşraf Bulvarı üzerinde İzmir Kordon’un en gözde yerlerinden biridir.

Konak tarihi ve kültürü ile büyüleyen bir ilçemizdir. Konak Meydanı’nın tarih açısından önemli yer tutan iki önemli günü bulunmaktadır. Bu günler 15 Mayıs ve 9 Eylül’dür. 15 Mayıs 1919 yılında Yunan askerleri Kordon’a ayak basmış ve Hükümet Konağı ile Kışla’yı ele geçirmiştir. Bu işgal 9 Eylül 1922 yılında ise Türk askerinin Yunan işgalinden burayı kurtarması ile son bulmuş ve İzmir’in Kurtuluşu olarak tarihe geçmiştir.

İzmir Konak Araç Kiralama Seçenekleri

RentiCar ile İzmir Konak araç kiralama seçenekleri sizlere en uygun aradığınız kaliteli, güvenilir ve en iyi araçları hizmetinize sunmaktadır.

İzmir Konak’ta Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konak, İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biridir. Konakta yapılacak alternatifler fazla olunca Konak ve çevre ilçeler için araç kiralama tercih edilmektedir. Öncelikle araç kiraladığınız firmanın güvenilir olup olmadığından emin olmalısınız. RentiCar ile araç kiralarken bu hususta sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Bununla birlikte aradığınız konfor ve kaliteli hizmeti de sağlamaktayız.

Bir Günlük Araç Kiralanır mı?

İhtiyaca yönelik uygun zamanlarda araç kiralama yapılabilmektedir. Özellikle acil işi çıkanlar, günübirlik ziyaret gerçekleştirmek isteyenler, toplantı veya eğitim amaçlı iş amaçlı olan ziyaretler gibi durumlarda bir günlük araç kiralama tercih edilmektedir. Uygulama üzerinden 24 saat araç kiralamayı seçerek uygun olan aracı kiralayabilir ve 24 saatin sonunda aracınızı teslim edebilirsiniz.

Bir Günlük Araç Kiralama Fiyatları

Bir günlük araç kiralama fiyatları istediğiniz tarihlerdeki araç kiralama fiyatlarına bağlı olarak değişmektedir.

İzmir Konak Araç Kiralama Fiyatları

İzmir Konak araç kiralama fiyatları son zamanlarda değişen ekonomik koşullar ile birlikte değişkenlik göstermektedir. Bütçenize uygun fiyatlarda araç kiralamak istiyorsanız web sitemiz aracılığı ile size uygun şartları seçmeniz yeterli olacaktır. Seçeceğiniz tarih aralığında size uygun araç kiralama fiyatlarını görüntüleyebilir ve aracınızı kiralayabilirsiniz.

İzmir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular