Ana Sayfa
Lokasyonlar

İzmir Karabağlar Araç Kiralama 

Türkiye'nin 3. büyük şehri olan İzmir; çağdaş, gelişmiş ve aynı zamanda bir ticaret merkezidir. Türkiye'nin Ege bölgesinde bulunan şehir, ekonomik, tarihî ve sosyokültürel açıdan önde gelen şehirler arasında ön planda yer almaktadır. Gezilip görülecek çok fazla yeri bünyesinde barındırması sayesinde, İzmir’e gelenlerin gezilecek yerler listesinde mutlaka yer alan İzmir Karabağlar araç kiralama açısından da epey tercih edilen bir konumdur. RentiCar, İzmir’i rahatça gezebilmek için en iyi ve en kaliteli araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır.

İzmir Karabağlar Hakkında Bilgi

Güneyinde Gaziemir, doğusunda Buca, kuzeyinde Konak ve batısında da Balçova ilçeleri ile çevrili olan Karabağlar’ın diğer bir özelliği ise Türk edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Reşat Nuri Güntekin'in ünlü eseri Çalıkuşu romanını burada yazmış olmasıdır. Karabağlar, gezilecek çok alternatife sahip olmasa dahi görülmeye değer birkaç yeri olmakla birlikte yakın çevresinde görülmesi gereken epey yer bulunmaktadır. Sizler için buraları sıralayalım:

Kavacık Köyü

Karabağlar ilçesinde bulunan Kavacık köyü, muhteşem bir doğa, çam ormanları ve mükemmel bir manzaraya sahiptir. Tarihî yapıları, tarihî camileri, taş evleri ve yaklaşık 200 yıllık mezar taşları ile ün salmıştır. Yöresel yemeklerinin tadına bakıp yemyeşil tabiat içerisinde günübirlik bir gezintiye çıkmak oldukça keyifli olacaktır.

Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı

Karabağlar ilçesinin Bozyaka semtindeki Çalıkuşu Mahallesinde, Kilimcitepe Parkı içerisinde bulunan Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı, Türk edebiyatının ünlü yazarlarından biri olan Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu adlı eserini yazdığı evdir. Zamanla restore edilerek kitaplık olarak düzenlenmiş ve çeşitli kültürel aktivitelerin yapıldığı bir sanat merkezi hâline gelmiştir.

Çeşme

Türkiye'nin en fazla turist ağırlayan beldelerinden biridir. Mavi bayraklı plajları, şifalı ılıcaları ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ön sıralarda yerini korur.

Alsancak

Alsancak, İzmir’in Konak ilçesine bağlı bir semttir. Kıbrıs Şehitler Caddesi’nde alışveriş yapıp deniz kenarında yürüyüş yapabileceğiniz muhteşem bir yerdir.

Tüm bu saydığımız yerlerin dışında İzmir’in gezilip görülecek daha onlarca yeri vardır. Doğanın tüm renklerini aynı anda kendinde barındıran bu muhteşem şehri keşfedebilmek için RentiCar’a gelin, aracınızı kiralayın ve yollara koyulun. Seyahatlerinizi ertelemeyin, RentiCar ile güvenli yolculuklar yapmanın tadını çıkarın.

RentiCar ile İzmir Karabağlar Araç Kiralama Seçenekleri

İzmir gerek gezi gerekse iş amaçlı olarak yıl boyu sayısız insana kapılarını açar. Şehre gelenlerin bir yerden başka bir noktaya gitmeleri için en konforlu seyahat biçimi özel araçla yolculuk yapmaktır.

Günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. RentiCar.com’u ziyaret edin, dilediğiniz aracı kiralayın, fırsatlardan yararlanın.

RentiCar ile İzmir Karabağlar Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamak istiyorsanız RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

İzmir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular