0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Bağcılar Araç Kiralama

Bağcılar Araç Kiralama

İstanbul Bağcılar Araç Kiralama

İstanbul Bağcılar, İstanbul’un Avrupa Yakası'nda bir ilçedir. Şehir merkezine uzak mesafede olan bu ilçede bulunan RentiCar; size Bağcılar’da bulunan parkları, yeşil alanları, müzeleri ve daha nicesini ve aynı zamanda İstanbul’u da rahatça gezebilmeniz için en iyi ve en kaliteli İstanbul Bağcılar araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır.

İstanbul Bağcılar Gezilecek Yerler Nereler?

İstanbul iline bağlı olan Bağcılar ilçesi, göç edilen yerlerden biri olması sebebiyle İstanbul’un ilçeleri arasında en yüksek 3. nüfus yoğunluğuna sahip ilçedir. 1980-2005 yılları arasında Karadeniz ve Güneydoğu bölgelerinden yüksek göç almış Bağcılar’ın nüfus artış hızı günümüzde durma noktasına gelmiş ve hatta 2020 yılında nüfus olarak bir düşüş yaşamıştır.

Avrupa yakasında yer alan bu ilçede, modernleşen bölge özelliklerine sahip olmakla birlikte, gezilecek yer noktaları da çoğalmıştır. Bağcılar’da gezilecek yerler arasında parklar, müzeler ve doğal güzelliklerle çevrili alanlar vardır.

Bu gezilecek yerlerden biri Kestane Bahçesi’dir. Oldukça güzel bir atmosfere sahip olan bu doğal alanda piknik ve çocuk oyun alanları da bulunmaktadır. Özellikle hafta sonu ailecek keyifli vakit geçirmek isteyenler için güzel bir seçenektir. 200’e yakın kestane ağacı da olan bu bahçede keşif yapma keyfini de yaşayabilirsiniz.

Bağcılar’da gezilmesi gereken diğer bir yer de Nostalji Bahçeleri olarak bilinmektedir ve oldukça güzel bir bölgedir. Üzüm bağlarının çok olması nedeniyle adını buradan alan Bağcılar’da siz de mutlaka bu bahçeleri gezmelisiniz.

Park ve bahçeleri bir kenara bırakırsak tarih severlerin mutlaka gezmek isteyeceği bir nokta olan Çanakkale Zafer Müzesi tarihi çok iyi yansıtan bir müzedir. Bu mekânda Gelibolu maketi, orijinal savaş gereçleri, savaş siperi ve şehit mektubu seslendirmesi vardır. İçerisinde Çanakkale savaşlarının anlatıldığı Diaroma resmi ve seslendirmesinin de yer aldığı bu mekân, son derece muazzamdır. Aynı zamanda Çanakkale Abidesi maketi ve Nusret mayın gemisi iç bölüm dizaynı da olan bu müze mutlaka ziyaret edilmelidir. Müzeye giriş ücretsiz olup hafta içi her gün açıktır.

Tarihseverlerin uğramadan gitmek istemeyeceği diğer noktalardan bazıları ise; Taceddin Dergâhı Müzesi, Osmanlı Konağı ve Sosyal Tesisleri, Kaşıkçı Han (Kaşıkçı Çeşmesi) ve daha nicesi…

İstanbul Bağcılar Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

İstanbul son derece büyük, kalabalık ve yoğun trafiğe sahip bir kenttir. Bu sebeple kendi aracı olmayan kişiler için en konforlu yöntem araç kiralamaktır. RentiCar bu konuda müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Tek yapmanız gereken web sitemiz aracılığı ile bize ulaşmak. Konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

İstanbul Otogar Araç Kiralama

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Bağcılar araç kiralama nasıl yapılır?

İstanbul Bağcılar ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek İstanbul Bağcılar araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

İstanbul Bağcılar araç kiralama fiyatı nedir?

İstanbul Bağcılar araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.