Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Beşiktaş Araç Kiralama

Beşiktaş, tarihten günümüze gelene kadar çeşitli yapılara ve olaylara göre değişik isimler almış olup birçok isimle anılmıştır. Beşiktaş, kıyı şeridinde olan ilçelerden biri olduğu için turizm açısından oldukça önem taşır. İlçede çok fazla kültürel etkinlik gerçekleştirilmektedir. Tüm bu faktörler ilçeyi fazlasıyla popüler hâle getirir ve insan sirkülasyonunun oldukça yoğun olmasını sağlar. İstanbul Beşiktaş araç kiralama İstanbul’u ziyaret edecekler için oldukça konforlu bir tercihtir. Beşiktaş’ı ve çevre ilçeleri dilediğiniz gibi gezip görme imkânı sağlar, ayrıca zaman kontrolü sizin elinizde olur.

İstanbul Beşiktaş Gezilecek Yerler

Beşiktaş, İstanbul’un Avrupa yakasında Boğaziçi girişinde bulunan popüler ilçelerinden biridir. İlçede aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. 24 saat boyunca canlı olan ilçeyi keşfetmek için uzun zaman ayırmış olsanız dahi yeterli gelmeyecektir. Her gittiğinizde yeni şeyler keşfedebileceğiniz, sizi her seferinde şaşırtan ve gülümseten tonlarca ayrıntıyı barındırır. Beşiktaş’a gelip burayı bir nebze de olsa gezip görmek isteyenler için en bilindik mekânları listeledik.

Geçmişte, İstanbul’un çoğu yönetici ve liderinin burada ikamet etmeleri sebebiyle günümüzde birçok saray, köşk, müze, kasırlar, korular ve yalılar görülmektedir.

Beşiktaş Çarşısı ve Beşiktaş Meydanı

Pek çok mağaza, pasaj ve restoranların bulunduğu bu çarşıda aradığınız her şeyi bulabilme imkânınız vardır. Her bütçeye hitap edecek şekilde bir düzen mevcuttur. Şehrin en kalabalık meydanlarından biri olduğu söylenebilir.

Deniz Müzesi

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlıdır. Üç katlı ve oldukça büyük olan müzede padişahların Haliç’te dolaşmak için kullandıkları altın varaklı saltanat kayıkları restore edilmiş hâlleriyle sergilenir. Ayrıca Osmanlı Bahriyesi’nden birçok eser mevcuttur.

Yıldız Sarayı ve Parkı

Yıldız Parkı, kent içerisindeki en büyük korudur. Günümüzde parkın içine ücretsiz olarak girip gezebiliyorsunuz. Özellikle sincapların var oluşu gezenleri şehir hayatından kısa süreliğine de olsa uzaklaştırmayı başarıyor.

Yıldız Sarayı, devletin idari merkezi olarak yapılandırılmış, Sultan II. Abdülhamid’in siyasi ve politik anlayışına paralel bir gelişim göstermiştir. Buna ek olarak sarayda; basımevi, fotoğraf atölyesi, tiyatro, resim galerisi, ufak müzeler, müzik stüdyosu ve gözlemevi bulunması Yıldız Sarayı’nı bir kültür-sanat mekânı hâline getirmiştir.

Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı, bu ilçenin en sembolik sarayı olarak bilinir. Deniz kenarındaki ihtişamlı duruşuyla ziyaretçileri büyüleyen saray, üç bölümden oluşmaktadır. Buraları gezebilmek için  kombineli ve öğrenci olmak üzere 2 farklı tarife uygulanmaktadır.

İstanbul Beşiktaş Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul Beşiktaş araç kiralama için RentiCar sizlerin beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik her türlü aracı bulabileceğiniz kaliteli hizmet sunuyor. Geniş araç seçenekleri ile müşteri memnuniyetini ön planda tutan RentiCar, her ilde ve her ilçede sizlerin yanında olmak çalışıyor. RentiCar ile özgürlüğünüzün tadını çıkarın, seyahatlerinizi ertelemeyin.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular