Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Kağıthane Araç Kiralama

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Kağıthane ilçesi, oldukça büyük ve geniş bir alana yayılmış bir ilçedir. İstanbul’un merkezinde yer alan ve metropol ilçesi olarak sayılan İstanbul Kağıthane araç kiralama konusunda da çoğunlukla tercih edilen bir bölgedir. Tam da bu noktada bulunan RentiCar, sizleri şehrin görülmeye değer noktalarına en konforlu ve güvenilir şekilde ulaştırmak için kaliteli hizmet anlayışıyla çalışıyor. RentiCar’ı tercih ederek bütçenize en uygun arabayı kiralayabilir ve rahatlıkla istediğiniz yerleri gezebilirsiniz.

İstanbul Kağıthane Gezilecek Yerler Nelerdir?

İstanbul iline bağlı olan Kağıthane ilçesi, Avrupa yakasının merkezinde yer almaktadır. İsmini İstanbul’un fethinden önce bulunan kağıt imalathanelerinden almıştır. İlçede çok fazla tarihî yapı bulunmakla birlikte mesire alanları da oldukça fazladır.

Hasbahçe Mesire Alanı da Kağıthane’nin en popüler yerlerinden biridir. Yeşil alanın doyasıya keyfini çıkarabileceğiniz bu bölgede ailenizle ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Girişte sizi karşılayan göleti, ağaçlandırması ve renkli çiçekleriyle görsel şölen yaratmaktadır. Mesire alanının içerisinde yer alan çardaklarda piknik yapabilir, aynı zamanda elektrikli ocaklarda ızgara yakabilirsiniz. Siz pikniğin keyfini çıkarırken özellikle çocuklu aileler için de çocuklarının güvenli bir şekilde oyun oynayabileceği oyun alanları mevcut. Ben doğa havası almayı seviyorum diyenler için de koşu ve yürüyüş parkurları gerçekten güzel bir seçenek. Hafta sonu hem eğlenebileceğiniz hem dinlenebileceğiniz hem de ailece keyifle vakit geçirebileceğiniz mesire alanına giriş ücretsiz olup bünyesinde düzenlenen etkinliklere de katılabilirsiniz.

Tarih severlerin ise gezmek isteyeceği ilk nokta ise kesinlikle Sadabad Cami’dir. Aziziye Cami olarak da bilinen cami 1722 yılında yapılmış ve III. Ahmet tarafından ibadete açılmıştır. Patrona Halil İsyanı’nda zarar gören ve harap olan cami; III. Selim, II. Mahmut ve Sultan Abdülaziz dönemlerinde onarılarak yeniden ibadete açılmıştır. Son olarak 1998 yılında restore edilen caminin tarihten izler taşıyan mimarisi ve yapısı, yolunuz düştüğünde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır.

Kağıthane Açık Hava Müzesi, İstanbul’un mutlaka gezilmesi gereken müzelerinden biridir. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait 141 parça tarihî eser yer almaktadır. Çeşme kitabeleri, saray sütunları ve yapı parçaları, farklı dinlere ait mezar taşları ve kapakları, Sadabad çağlayanlarına ait mermer kaskadlar gibi birçok eserin yer aldığı müze her gün ziyarete açıktır.

İstanbul Kağıthane Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul Kağıthane araç kiralama seçeneklerini kullanmak bu şehri hakkıyla keşfetmek için oldukça etkili yöntemlerden biri. RentiCar’ın araç kiralama seçenekleri arasından araba kiralama fiyatlarını görebilir ve dakikalar içinde en ucuz araç kiralama deneyimini yaşayabilirsiniz. RentiCar, en güzel deneyimlerinizi konforlu bir araç eşliğinde yaşamanız için hep yanınızda.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular