Ana Sayfa
Lokasyonlar

Taksim Araç Kiralama & Taksim Rent A Car

Eskiden Pera olarak adlandırılan Taksim bölgesi, birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır, İstanbul’un fethinden sonraki yıllarda Cenevizlilere koloni olarak kiralanmıştır. Bu süreçte İstanbul’dan ayrı bir yerleşim yeri olarak görülmüştür.

Bu kültürel zenginlik Taksim’in her yerinde kendini hissettirir. Her sokağında ve her binasında farklı kültüre ait bir iz göreceğiniz Taksim, İstanbul turizminin bel kemiğidir.

Taksim’de keşfedilecek birçok lokasyon vardır. Taksim araç kiralama hizmeti ile bu lokasyonlar arasında özgürce gezebilmek ve mesafeyi dert etmemek tatil konforunuzu arttıracaktır.

İstanbul’a turist olarak geldiğinizde havaalanından Taksim’e ulaşmak zorlayıcı olabilir. İstanbul araç kiralama hizmeti, İstanbul Havalimanı araç kiralama veya Sabiha Gökçen araç kiralama yaparak dilediğiniz lokasyona gitmenizi sağlayacaktır.

Taksim Araç Kiralama Yaparken Neden RentiCar’ı Tercih Etmelisiniz?

Gitmek istediğiniz lokasyonlar arasındaki mesafede toplu taşıma ve taksi aramak zorlayıcı olabilir. Taksim araç kiralama ile gezebileceğiniz noktalara mesafeyi dert etmeden ulaşırsınız.

Taksim araç kiralama hizmetinden faydalanmak isteyen misafirler, RentiCar konforu ve garantisi ile seyahatinin tadını çıkaracaktır.

RentiCar, seyahat alışkanlıklarınızı keyifli bir hale getirecektir. Zevkinize ve ihtiyacınıza göre bulabileceğiniz birçok farklı türden araç ile seyahatinizin tadını kendi zevkinize göre çıkarabilirsiniz. Ayrıca kurumsal kimliği ile taksim rent a car hizmeti alırken yaşayabileceğiniz tüm olumsuzluklarda anında muhatap bulabilirsiniz.

RentiCar ile Taksim Araç Kiralama Neden Avantajlıdır?

Araç kiralama Taksim gibi lokasyonlarda popüler olduğu için, bu işi yapan çok fazla firma vardır. Bu firmalar arasından kurumsal bir kimliği olan ve güvenilirliği garanti eden bir firmayı tercih etmeniz, seyahatiniz sırasında yaşayabileceğiniz tüm olumsuzlukları minimalize edecektir.

  • Seçim Hakkı

RentiCar’da, birçok farklı özellikteki araçlardan istediğinizi seçebilir, araç kiralama Taksim hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  • Güvenilirlik

Türkiye’nin neredeyse her noktasında ofisi bulunan RentiCar, bu geniş ağı, konforunuzu ön planda tutarak oluşturur. Bu vizyonda hareket etmesi, müşteriye güven alanı oluşturur.

  • Üst Düzey Konfor

RentiCar’da kiralanan her aracın bakımı ve hijyeni detaylıca takip edilir. Tüm bu süreç özenle takip edildikten sonra araç size teslim edilir.

  • Promosyon ve Kampanyalar

RentiCar, sık sık dönemsel promosyon ve kampanyalar yapar. Bu kampanyalar sayesinde RentiCar ile araç kiralama konforunu uygun fiyata deneyimlersiniz.

  • İletişim

Kurumsal kimliği ile RentiCar, yaşayabileceğiniz tüm olumsuzluklarda her zaman sizin yanınızda olacaktır.

Taksim’de Gezilecek ve Görülecek Yerler

Taksim, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunur. Canlı atmosferi ve çok sayıda mağazası, restoranı ve oteli ile tanınan önemli bir turizm ve ticaret bölgesidir. Semtin kalbinde yer alan Taksim Meydanı, içerisinde çok sayıda mağaza, restoran kafe, bar, gece kulübünü barındırır.

Bu canlılığı sebebiyle Araba kiralama Taksim lokasyonunda sıkça tercih edilen bir hizmettir. Hem canlı gece hayatı hem de kültürel zenginliği sebebiyle birçok misafir Taksim rent a car hizmetini tercih ediyor. 

Taksim’i ziyaret ettiğinizde gezip görebileceğiniz yerleri sizin için derledik:

Çiçek Pasajı

Çiçek dükkanları ile dolu olduğu için bu ismi alan Çiçek pasajı, Sadrazam Sait Paşa tarafından 1905 yılında yaptırılmıştır.

Taksim’de İstiklal Caddesi boyunca yürümeyi sürdürdüğünüzde Çiçek Pasajı’na ulaşabilirsiniz.

Aziz Antuan Kilisesi

Cadde üzerinde yürürken, çok büyük olmayan bir kapıdan geçtiğinizde çok dikkat çekmeyen ama içerisinde devasa bir tarihi güzellik barındıran kapı ile karşılaşacaksınız.

Gotik mimarisi ile sizi Avrupa kentinde hissettirecek Sent Antuan Kilisesi, kırmızı duvarlar üzerindeki beyaz işlemeleriyle sizi büyüleyebilir. Kiralık araç Taksim hizmeti ile ziyaret edebilirsiniz.

Galata Kulesi

Araba kiralama Taksim hizmetinden yararlandıysanız, mutlaka Galata’ya ziyaret etmelisiniz. Yığma moloz ile taş örgü sisteminde inşa edilen Galata Kulesi, Taksim’in en gözde turistik yapısıdır. Efsanelere ve rivayetlere konu olan kule, II. Mahmut döneminde yaptırılmıştır.

Devasa görüntüsü ile şehri süslediği gibi, terasına çıkarak şehre onun gözünden bakma imkânı da sağlar. Taksim araç kiralama hizmeti ile gidilmesi gereken İstanbul’un sembolü haline gelmiş yapıdır.

Galata Mevlevihanesi

Birçok Mevlevi’nin izlerini taşıyan bu Mevlevihane, günümüzde Divan Edebiyatı Müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlıyor.

1491 yılında inşa ettirilen bu yapı, pazar günleri saat 17.00de Sema Ayini gösterisi de sunuyor. İstanbul’un mistik havasını solumak isteyen misafirler için Taksim rent a car hizmeti ile mutlaka görülmesi gereken bir turistik nokta.

Kırım Kilisesi

Kırım Kilisesi’nin 150 yıllık tarihi ve sivri külahlı mimarisi, size Avrupa şehrinde hissettirebilir. İstanbul’daki Avrupa atmosferini solumak isteyen misafirler için tercih sebebi.

Taksim Araba Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç kiralama Taksim gibi turistik bölgelerde sıkça tercih edilen bir hizmettir.

Taksim oto kiralama hizmeti ile keyifli vakit geçirecek ve seyahat boyunca yol mesafelerini dert etmeyeceksiniz.

Peki Taksim araç kiralama hizmeti nasıl alınır?

RentiCar, araç kiralama sürecinizin tüm aşamalarında size konfor sağlamayı hedeflemiştir. Dolayısıyla, Taksim rent a car hizmetiniz için iki farklı alternatif sunar. Dilerseniz web sitesi üzerinden, dilerseniz de telefon üzerinden kiralama yapabilirsiniz.

Taksim Araç Kiralama Fiyatları

Taksim araç kiralama fiyatları kiralamak istediğiniz araç özelliklerine göre değişiklik gösterir. Fiyatlamayı etkileyen bir diğer faktör ise, Taksim araba kiralama yapmayı düşündüğünüz tarihtir.

Hafta sonları ve milli bayramlar gibi seyahatin yoğun olabileceği özel günlerde yapmak istediğiniz kiralamalar, Kiralık araba Taksim fiyatları için değişkenlik gösterecektir.

Araç kiralama süreci boyunca size konfor sağlama düşüncesini benimsemiş RentiCar, tüm kiralık araba Taksim süreçlerinizde maksimum fiyat-performans sağlamaktadır.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular