0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Fatih Araç Kiralama

Fatih Araç Kiralama

İstanbul Fatih Araç Kiralama

İstanbul’un merkez ilçesi olma özelliğini taşıyan Fatih, tarihî yarımada olarak da bilinir. Güneybatıdan Zeytinburnu, kuzeybatıdan Eyüpsultan ilçeleri; kuzeyden Haliç, doğudan İstanbul Boğazı ve güneyden Marmara Denizi ile çevrilidir. İstanbul Fatih araç kiralama ihtiyacın en yüksek olduğu semtlerden biridir. Gerek iş gerekse seyahat amaçlı gelenlerin yakın ilçelere kolay ve konforlu ulaşabilmelerinin en iyi yöntemi araç kiralamaktır. RentiCar, hijyenik ve yeni nesil araç seçenekleriyle müşteri memnuniyetini sağlıyor.

İstanbul Fatih Hakkında Bilgi

Fatih, İstanbul’un en eski yerlerinden biridir. Tarihî ve turistik yapıların bulunduğu Fatih ilçesi yıl içinde sayısızca turiste kapılarını açıyor. Gezilecek yerlerini merak edenler için bir liste hazırladık.

Fatih Cami

Fatih’te gezilecek yerler listesinde ilk sırada olan Fatih Cami, külliye olarak yapılmıştır. Caminin içindeki hat eserleri Yahya Sofi ve oğlu Ali Bin Sofi’ye aittir. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fethettikten sonra şehrin tepelerinden birine Fatih Cami’ni yaptırmıştır.

Hırka-i Şerif Cami

Cami içinde sergilenen hırka, Hazreti Muhammed tarafından Veysel Karani Hazretleri’ne hediye edilmiştir. Hırka-i şerif ziyareti öğle namazının ardından başlıyor ve ikindi cemaatinin ziyareti bitirmesiyle akşam ezanından önce son buluyor.

Vefa Bozacısı

1876 yılından bu yana hizmet veren mekân, kurucusu Hacı Sadık Bey’in torunları tarafından işletilmeye devam ediyor. Lezzetinden hiç ödün vermeyen bozasını tatmadan buradan ayrılmayın.

Şekerci Han

Birçok önemli şahsiyetin yolunun geçtiği Şekerci Han, özellikle Neyzen Tevfik ile hatırlanır. Birbirinden gizemli birçok hikâyeyi koynunda saklayan, Fatih semtinin ilim ve irfan merkezi, meşhur Şekerci Han'dır.

Bozdoğan Kemeri

Diğer adı Valens Su Kemeri, geçmiş yıllarda Sarayburnu’na su temin etmek için inşa edilmiştir. İmparator Valens tarafından yaptırılmıştır ve kendisi savaş sırasında hayatını kaybetmiştir. 1912 yılına kadar sarayın su gereksinimini gidermek için kullanılmıştır.

Fatih ilçesine yolunuz düşerse her adımınızda karşınıza sayısız tarihî yapı çıkabilir. Tarih yatan bu mekânları mutlaka keşfetmenizi tavsiye ederiz.

RentiCar ile İstanbul Fatih Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul’un bir yerinden başka bir noktasına kısa sürede ve konforlu biçimde varılabilmenin en iyi yöntemi araç kiralamaktır. RentiCar müşterilerine en kaliteli hizmeti sunabilmek için olanaklarını her geçen gün daha da iyileştirmektedir. Huzurlu bir yolculuk için RentiCar’ı seçin.

RentiCar ile İstanbul Fatih Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamak istiyorsanız RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve bütçenize en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

İstanbul Otogar Araç Kiralama

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Fatih araç kiralama nasıl yapılır?

İstanbul Fatih ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek İstanbul Fatih araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

İstanbul Fatih araç kiralama fiyatı nedir?

İstanbul Fatih araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.