Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Kartal Araç Kiralama

RentiCar, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi İstanbul Kartalda da sizlere bütçenize uygun araç kiralama seçenekleri sunmaktadır. RentiCar ile Kartal’dan araç kiralama hizmetini birkaç tıklama ile yapabilir, merkezi lokasyonlarda bulunan iş ortaklarımızdan aracınızı kolayca teslim alıp seyahatinize ara vermeden devam edebilirsiniz.

İstanbul Kartal Hakkında Bilgi

Kartal, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçelerinden birisidir. Sahil şeridinde Pendik ile Maltepe arasında kalan ilçenin batısında Maltepe ve kuzeyinde bulunan Sultanbeyli daha önce Kartal’a bağlı iken 1992 yılında Kartal’dan ayrılmıştır ve şu an ayrı ilçeler olarak bilinmektedir. Tarihi 6. Yüzyıla kadar dayanan Kartal, Bizans döneminde Kartalimen adında bir balıkçı köyü ve barınağıydı. Kartal’da bulunan Aydos ormanları ve tepesinin yine Bizans dönemindeki adı Aetos, yani yunanca “Kartal” anlamına gelir ve ilçe adını buradan almaktadır.

İstanbul Kartal’da Gezilecek Yerler

Kartal’ın en güzel yeri şehrin içinde doğayla baş başa olacağınız, ilçenin kuzeyinde yer alan Aydos Ormanı’dır. Aydos Ormanı’nda yürüyüş yapıp, Aydos Tepesi’ne çıkıp yeşilin en güzel renklerini görebilir, burada bulunan göleti ziyaret edebilirsiniz. Aydos Ormanı gibi doğayla buluşacağınız yerlerden biri de Dragos Tepesi’dir. Dragos Tepesi 107 metre yükseklikte doğal sit alanıdır. Burası masmavi denizi seyredeceğiniz, yeşille mavinin birleştiği bölgenin en güzel manzaralarındandır. Kartal Sahili de restore edilmiş hâliyle burada yaşayanların vazgeçilmez yerlerindendir.

Kartal Meydan ise kalabalığın en çok olduğu, restoranları, kafelerin, konferans salonlarının, eğlence ve alışveriş merkezlerinin, tiyatro ve sinemaların bulunduğu yerdir. Kartal’da Kartal Belediyesi Masal Müzesi ve Kemal Geyran tarafından açılmış olan Can Geyran Deniz Kabukları Müzesi de ziyaret edilmesi gereken önemli yapılardandır.

İstanbul Kartal’a Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Kartal İstanbul’un ulaşımı en kolay olan ilçeleri arasındadır. Sahil yolu, Marmaray, minibüs caddesi, metro ve E-5, Kartal’a ulaşım sağlayabileceğiniz güzergâhlar arasındadır.

Kartal, Adalar’a ulaşım için en kolay noktalardan bir tanesidir. Deniz otobüsleri ile de Yalova’ya seyahat edilebilmektedir. Taksi veya özel araçlarla da rahat ulaşım sağlanabilmektedir. RentiCar ile kiraladığınız aracınız ile kaliteli hizmetle, Kartal’dan her yere konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Kartal Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul’un en işlek yerlerini gezebilmek, keşfedilmemiş yerlerini keşfedebilmek, işlerimizi toplu taşımalarla uğraşmadan halledebilmek için araç kiralamak büyük avantaj olmaktadır. Aynı zamanda İstanbul Kartal’da bulunan “adrese teslim” özelliğimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç kiralama konusunda RentiCar’ın size sunduğu ekstra ayrıcalıklar ile kolay bir araç kiralama deneyimi yaşayabilirsiniz.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular