Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Arnavutköy Araç Kiralama

Kuruçeşme ve Bebek arasında Boğaz hattının en büyüleyici yerleşimlerinden biri olan İstanbul Arnavutköy, özellikle son yıllarda şehrin sosyal hayatının en popüler yerlerinden biri oldu. İstanbul’daki turistik cazibe merkezlerinden biri olan Arnavutköy’de bulunan RentiCar; size bu eşsiz bölgeyi boğaz manzarası eşliğinde rahatça gezebilmeniz için en iyi ve en kaliteli İstanbul Arnavutköy araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır.

İstanbul Arnavutköy Gezilecek Yerler Nereler?

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı olan Arnavutköy, Kuruçeşme ile Bebek arasında konumlanıyor. Tarihinin oldukça eskiye dayandığı bilinen Arnavutköy, sahilden tepelere doğru genişlemesiyle birlikte; Akıntı Burnu, Tevfikiye Cami ve Aya Strati Taksiarhi gibi tarihî yapıları da bünyesinde bulunduruyor. Bu tarihî güzellikleriyle büyüleyen yapılar bir yana; Arnavutköy, göz alıcı yalıları ve bahçeleriyle de oldukça dikkat çekiyor.

Adını Karadeniz’den Marmara Denizi’ne doğru olan ve devamlı gerçekleşen yüzey akıntılarından alan Akıntı Burnu, Arnavutköy’ün sahil kısmında bulunuyor. Tarihine bakıldığında eski Rumların yerleşim yeri olduğu görülen bu bölge, Rum halkının arasında Mega Revma olarak da biliniyor. Kıyı boyunca size balık tutma imkânı sunan Akıntı Burnu’nda dinlenmek isterseniz ve acıkırsanız da pek çok kafe ve balıkçı mevcut.

Arnavutköy’ün sahil yolu üzerinde bulunan bir diğer tarihi güzellik ise Tevfikiye Camii’dir. Tarihî polis karakolunun hemen yanında yer alan bu caminin Osmanlı döneminden kalma olduğu biliniyor. Aynı zamanda Arnavutköy Cami ve Akıntı Burnu Cami olarak da bilinen bu tarihî yer, 1832 yılında Sultan 2. Mahmud tarafından oğlu Şehzade Tevfik adına yaptırılmıştır ve 1838 yılında ibadete açılmıştır. Geniş avlusu boğaza hâkim olan caminin tek şerefeli bir minaresi bulunuyor.

Tarih severlerin mutlaka görmek isteyeceği diğer bir mekân ise kesinlikle Arnavutköy Aya Strati Taksiarhi Rum Ortodoks Kilisesi’dir. 1. yüzyıl başlarında inşa edilmiş olan Aya Strati Taksiarhi Rum Ortodoks Kilisesi, Arnavutköy Mahallesi Muhtarlığı’nın karşısında yer alıyor. Bahçesindeki İstanbul Patrikleri’ne ait mezarla dikkat çeken kilisede ayrıca Osmanlı İmparatorluğu’nda pek çok görev almış Rum asıllı devlet adamı Konstantinos Mousouros Paşa’nın da aile kabristanı bulunuyor.

İstanbul Arnavutköy Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

İstanbul son derece büyük, kalabalık ve yoğun trafiğe sahip bir kenttir. Bu sebeple kendi aracı olmayan kişiler için en konforlu yöntem araç kiralamaktır. RentiCar bu konuda müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Tek yapmanız gereken web sitemiz aracılığı ile bize ulaşmak. Konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular