Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Maltepe Araç Kiralama

İstanbul Maltepe, İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biridir. Aynı zamanda bir kıyı ilçesi olan Maltepe; dinlenme alanları, alışveriş merkezleri, kafeler, spor alanları gibi yaşam alanlarını bünyesinde bulundurmaktadır. İstanbul’un merkezi noktalarına yakın olması ile de dikkat çeken RentiCar, İstanbul Maltepe araç kiralama hizmetleri ile size her yeri rahatça gezebilmek için araba kiralama fırsatı sunmaktadır.

İstanbul Maltepe Gezilecek Yerler Nereler?

Günümüzdeki bölgenin temellerinin 16. yy.’da atıldığı bilinen Maltepe’nin tarihi, Bizans İmparatorluğu’na dayanmaktadır. Yüzyıllardır önemli bir yerleşim bölgesi olan Maltepe’nin güncel ismi; define ve hazinelerin yığıldığı tepe anlamına gelmektedir. İstanbul’un fethi ile önemini giderek arttıran Maltepe, bugün şehrin en gelişmiş ilçelerinden biridir. Maltepe 18 mahalleden oluşmakla birlikte, içinde 7 adet üniversite bulundurmaktadır. Bunların dışında asıl öne çıkan özelliği ise sahil şeridinden de görülen adalar manzarasıdır.

Maltepe Sahil Park yürüyüş seven insanların uğraması gereken ilk noktadır. Dünyanın en büyük şehir parkı konumuna sahip olup 400 metre derinlikte ve 3,5 kilometre uzunluğundadır. Parkın içerisinde; 5 kilometre uzunluğunda olan koşu, yürüyüş ve bisiklet parkuru, çocuklar için oyun alanları, konser ve etkinlik alanları, kaykay ve akrobatik bisiklet platformu, futbol, basketbol ve voleybol alanları, 2 adet mini golf sahası, yelken sporlarının yapılacağı merkez, yüzme fitness kulübü, atletizm pisti, frizby oyun alanı, otopark ve piknik alanları gibi birçok keyifli aktivite yapacağınız alan mevcuttur. Ailenizle veya arkadaşlarınızla gelip keyifli vakit geçirebileceğiniz, sosyal aktiviteler yapabileceğiniz ya da tek başınıza doğanın keyfini çıkararak yürüyüş yapabileceğiniz nadide bir bölge. Aynı zamanda ben sadece yürüyüş yapmak istiyorum diyenler için de Maltepe Sahil Şeridi’nde de uzunca bir yürüyüş alanı bulunmakta. Yürüyüş sonrasında dinlenmek için ise bir banka oturup adalar manzarasının tadına varabileceğiniz bir nokta.

Bunların dışında Maltepe, köklü geçmişi ile birçok tarihî yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Anadolu’nun en büyük camilerinden biri olma özelliği ile ünlenmiş Maltepe Merkez Cami, Başıbüyük Mahallesi’nde yer alan Derviş Baba Tekkesi, Feyzullah Çeşmesi ve Feyzullah Cami görülmesi gereken bu önemli tarihî yapılar arasında yer almaktadır.

Tarih severlerin mutlaka görmesi gereken bir diğer nokta ise kesinlikle Beşçeşmeler. Tarihî balıkçı köyü olan Beşçeşmeler, nostalji severleri hayran bırakacak güzelliğe sahiptir. Ahşap evleri, arnavut kaldırımları, dar sokakları, çınar ağaçları meydanı, çeşmesi, asmalı kahvesi ile tarihten izler taşıyarak günümüze kadar ulaşmıştır.

RentiCar İstanbul Maltepe Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

İstanbul son derece büyük, kalabalık ve yoğun trafiğe sahip bir kenttir. Bu sebeple kendi aracı olmayan kişiler için en konforlu yöntem araç kiralamaktır. RentiCar bu konuda müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Tek yapmanız gereken web sitemizi ziyaret etmek. Konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular