Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Ataşehir Araç Kiralama

İstanbul Ataşehir araç kiralama, RentiCar ile uygun fiyatlı ve güvenilir ‘’rent a car’’ hizmeti alabileceğiniz lokasyonlar arasındadır. İş ortaklarımıza ait kiralama ofislerinden aracınızı kolayca teslim alabilir ve seyahatinize kesintisiz bir şekilde devam edebilirsiniz.

RentiCar ile İstanbul Ataşehir Araç Kiralama

RentiCar’ın kolay araç kiralama adımları ile ihtiyacınız olan aracı dakikalar içerisinde kiralayabilirsiniz. Aracınızı kiralamak istediğiniz tarih aralığını seçmenizin ardından, karşınıza o tarih aralığında kullanabileceğiniz araçlar çıkacaktır. Bu araçlar arasından aşağıdaki kriterlere göre filtrelemeler yapıp dilediğiniz otomobili seçebilirsiniz.

  • Vites Tipi (Otomatik & Düz Vites)
  • Yakıt Tipi (Dizel & Benzin)
  • Fiyat Aralığı
  • Türüne Göre (Orta Boy, Büyük Araçlar, Minivanlar, SUV Araçlar)
  • Koltuk Sayısı (4 Koltuk, 5 Koltuk, 9 Koltuk)
  • Araç Markası

Ayrıca; kredi kartına taksit seçeneği, dezenfekte edilmiş araçlar ve ücretsiz iptal avantajı, tüm müşterilerimize sunduğumuz ayrıcalıklar arasındadır.

Ataşehir’in Tarihi, Önemi ve Lokasyonu

Ataşehir, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan bir ilçesidir. 2008 yılında; Kadıköy, Üsküdar ve Ümraniye ilçelerinden bazı mahallelerin birleştirilmesiyle ilçe statüsü almıştır. Çevresinde Maltepe, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye ve Sancaktepe ilçeleri ile çevrelenmiş olup denize kıyısı bulunmamaktadır.

Bölgede ilk yerleşim, 14. yüzyıla kadar uzanmaktadır. 1980’li yılların başında konut projelerinin artmaya başlamasına rağmen, merkezi lokasyonlara olan ulaşım sorunu nedeniyle pek rağbet görmeyen Ataşehir, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün bağlantı yollarının bu bölgeden geçmesinin ardından nüfus artışı kazanmıştır. 1999 yılında yaşanan deprem sonrası, bölgenin depreme dayanıklılık açısından İstanbul’un güvenli lokasyonları arasında adının geçmesi, bölgeye talebi önemli ölçüde arttırmıştır.

Günümüzde hem iş merkezleri hem de yaşam alanları olarak İstanbul’un en prestijli ilçeleri arasında yer almaktadır.

2021 yılı itibariyle 400 bin üzerinde nüfusa sahip olan Ataşehir, Ülker Sports Arena gibi önemli spor komplekslerinin yanında; Carrefour, Optimum, Palladium, Brandium, Novada gibi çok sayıda önemli alışveriş merkezini barındırmaktadır.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular