0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Eyüpsultan Araç Kiralama

Eyüpsultan Araç Kiralama

İstanbul Eyüpsultan Araç Kiralama

İstanbul şehrinin Avrupa yakasında bulunan Eyüpsultan ilçesi, İstanbul’un fethinden sonra Türklerin sur dışında yaşamaya başladığı ilk yerleşim yeridir. İlçede Osmanlı‘dan kalma çok fazla tarihî eser bulunmaktadır. Yıl içinde yerli yabancı on binlerce turisti ağırlayan ilçeyi görmeye gelenler İstanbul Eyüpsultan araç kiralama hizmeti sayesinde civar ilçeleri de gezme şansını yakalıyorlar. RentiCar araç kiralama hizmeti ile İstanbul’u keşfeden müşteriler, güvenli bir yolculuk yapmanın rahatlığı ile seyahat ediyorlar. RentiCar’a gelin, yolculukların tadını çıkarın.

İstanbul Eyüpsultan Hakkında Bilgi

Eyüpsultan ya da eski adıyla Eyüp, tarihî geçmişi ve mekânları ile çok merak edilen bir bölgedir. İstanbul ilinin en fazla turist ağırlayan ilçeleri arasında ön sıralardadır. Tüm dünya vatandaşlarının gerek ibadethanelerini gerekse tarihî mekânlarını görmek istediği bu yer, hâlâ eski dokusunu korumaya çalışıyor. En popüler yerlerini sizler için sıraladık.

Eyüpsultan ve çevresinde gezilecek yerler:

Eyüp Sultan Cami

Eyüpsultan civarında çok sayıda cami bulunmaktadır. Eyüp Sultan Cami, Fatih’in İstanbul’u fethinden sonra inşa edilen ilk cami olma özelliğini taşır. Osmanlı döneminde padişahların kılıç kuşandıkları cami olması nedeniyle de önemli bir yeri vardır. İhtişamlı kapısı, yüksek kubbesi ile Eyüp Sultan gören herkesi kendine hayran bırakır.

Cülus Yolu

Cülus, Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişah tahta çıkarken yapılan törene verilen addır. Eyüp Sahili ile Eyüp Sultan Cami arasında kalan, her tarafı türbe, mezarlık ve külliyeler ile çevrilmiş olan taşlık yola bu isim verilmiştir. Bu sokağa Cülus isminin verilme nedeni ise Eyüp’e kayıkla gelen şehzadeler, bu yolu geçerek Eyüp Sultan Cami’ne varıp ardından burada kılıç kuşanarak tahta geçerlermiş.

Zal Mahmut Paşa Cami ve Külliyesi

Eyüpsultan’a Eminönü yönünden gelirken göreceğiniz Zal Mahmut Paşa Cami ve Külliyesi, Eyüp Sultan Cami kadar dikkat çekici bir mimariye sahiptir. Mimar Sinan’ın 1570 yılında yaptığı cami, gidenlerin aklına kazınacak güzelliğini hâlâ koruyor. Ayrıca Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu cami için “İstanbul’daki en güzel camilerden biri” demiştir.

Pierre Loti Tepesi

18. yüzyıldan günümüze dek yerli ve yabancı turistlerin en merak ettiği yerlerden biridir. Haliç’in en güzel göründüğü Pierre Loti Tepesi, adını İstanbul’da yaşayan ünlü Fransız yazar Pierre Loti’den almıştır. Tepeye araçla, teleferikle ya da yayan çıkabilirsiniz. Tepede; Tarihî Kahve, Aziyade Restoran, Yeşil Kafe ve nargile evinin yanı sıra, 7 ayrı konaktan oluşan 67 oda ve 115 yatak kapasiteli Turquhouse Hotel bulunmaktadır.

RentiCar ile İstanbul Eyüpsultan Araç Kiralama Seçenekleri

Eyüpsultan’ı ve yakın çevresinde bulunan yerleri gezip görmek isteyenler için RentiCar hijyen önlemleri alınmış araç seçenekleri ile müşterilerini bekliyor. Her dönem başka kampanyalarıyla müşterilerinin yüzünü güldüren RentiCar ile güvenli yolculuklar yapmanın keyfini çıkarın.

RentiCar ile İstanbul Eyüpsultan Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

RentiCar sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

İstanbul Otogar Araç Kiralama

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Eyüp araç kiralama nasıl yapılır?

İstanbul Eyüp ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek İstanbul Eyüp araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

İstanbul Eyüp araç kiralama fiyatı nedir?

İstanbul Eyüp araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.