Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Silivri Araç Kiralama

İstanbul Silivri; Marmara bölgesinde, İstanbul il merkezinin 67 km batısında, D-100 karayolu üzerinde bulunmaktadır. Doğal bir limana sahip olmasının yanı sıra önemli ticaret yolları üzerinde bulunan Silivri, tarih boyunca her dönem önemli bir bölge olmuştur. İstanbul’un merkezî noktalarına uzaklığı sebebiyle İstanbul Silivri araç kiralama seçenekleri çok fazladır. RentiCar, her yeri rahatça gezebilmeniz için İstanbul’da da araba kiralama fırsatı sunmaktadır.

İstanbul Silivri Hakkında Bilgi

Antik Çağ’daki ismi Selymbria veya Selybria olarak bilinen Silivri; Traklar, Megaralılar, Persler, Spartalılar, Makedonlar, Romalılar, Bizanslılar, Hunlar ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır. 

Silivri, güzel bir liman kenti olmakla birlikte halk tarafından İstanbul’un İstanbul’a en uzak ilçesi olarak tarif edilmektedir. Hafta sonu kaçamaklarının adresi olan Silivri, tatil için tercih edilmesinin yanı sıra günübirlik geziler için de epey uygundur. Silivri’de dinlenebilecek ve eğlenebilecek birçok alan bulunmakla birlikte, uzun yürüyüşler yapıp doğanın keyfini çıkarabileceğiniz 45 km’lik bir sahil şeridine de sahiptir. Yeşillik alanların bolca bulunduğu bu sahil şeridinde, hediyelik eşya dükkânları, eş dost ile keyifli sohbetlere imkân veren çay bahçeleri, kokusuyla sizi cezbeden gözlemelerin yapıldığı yemek alanları bulunmakta.

Aynı zamanda bu sahil şeridinde yüzmek de mümkün. Ücretsiz olarak giriş yapabileceğiniz plajlar, genel olarak yazları yüzme aktivitesi için tercih edilmektedir.  Bu tertemiz kıyı şeridine RentiCar aracılığı ile kiraladığınız araba ile gelip tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Tüm kıyı bandı genellikle turistlerin tercih ettiği sembolik tren dışında araç trafiğine kapalı olarak düzenlenmiştir. 

Silivri’de tarih severlerin tercih ettiği ilk nokta kesinlikle Silivri Kalesi’dir. İlk inşası Trigler tarafından yapılmış olan kale, Bizanslılar tarafından restorasyon yaptırılarak uzunca bir dönem İstanbul’un karakolu olarak kullanılmıştır. 357 yılında dönemin Bizans İmparatoru tarafından kalenin şu anda bulunduğu yere heybetli bir saray yaptırılmasından sonra imparator bu saraya Selymbria ismini vermiştir. Silivri’nin günümüzdeki isminin de buradan geldiği tahmin edilmektedir.

Bu yerler dışında Fatih Cami, Alexious Apokaukos Kilisesi ve Sarnıcı, Sadrazam Piri Mehmet Paşa Külliyesi Medresesi ve daha fazlası tarih sevenlerin mutlaka gezmesi gereken yerlerdir.

RentiCar ile İstanbul Silivri Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul son derece büyük, kalabalık ve yoğun trafiğe sahip bir kenttir. Bu sebeple kendi aracı olmayan kişiler için en konforlu yöntem araç kiralamaktır. RentiCar bu konuda müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

RentiCar ile İstanbul Silivri Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul’da gezmek istiyorsanız araç kiralamak sizin için en konforlu seçenek olacaktır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular