Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Esenyurt Araç Kiralama

Ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul’da gezi planlayanlar veya burada yaşayanlardan işlerini halletmek isteyenler için en kolay seçenek kesinlikle araba kiralamaktır. İstanbul Avrupa yakasının merkezine uzak olması sebebiyle de İstanbul Esenyurt araç kiralama seçenekleri açısından da çokça talep gören bir bölgedir.

İstanbul Esenyurt Hakkında Bilgi

Esenyurt, İstanbul Avrupa yakasının en uç noktalarından birinde yer almaktadır. Genel olarak parklar ve kültür merkezleriyle popüler olan İstanbul Esenyurt’ta gezilecek birçok yer vardır. Şehirleşmenin yoğun olduğu bir bölge olması sebebiyle çok fazla ormanlık alan bulunmaz, buna bağlı olarak da İstanbul Esenyurt’ta yeşil alanların artması amacıyla birçok park yapılmıştır. Bu parklarda birden fazla etkinlik alanları bulunmaktadır. Özellikle ailelerin tercih ettiği Recep Tayyip Erdoğan Parkı en popüler parklarından biridir. İçerisinde yürüyüş alanları, yeşil alanlar ve restoranlar bulunur. Aynı zamanda bölgedeki en büyük parktır. Bunlar dışında bu parkta piknik yapmak da tercih edilen aktivitelerden biridir.

Bir diğer park ise Necmettin Erbakan Parkı’dır. Buranın termal su parkları bu parkı ünlü yapan şeylerden biridir. Yapay şelale, gölet ve birçok ağaç bulunur. Bunlar dışında yürüyüş alanları, çocuk parkları ve piknik alanları da bulunur. Aktivite çeşidinin fazla olduğu bir destinasyondur.

Parklar ve yaşam alanları dışında Esenyurt’ta Pelit Çikolata Müzesi’ne bakmak isteyebilirsiniz. Müzenin içerisinde insan ölçeğinde, çikolatadan yapılmış evler, ünlü kahramanlar ve çikolata şelaleleri vardır.

Yaz kış Esenyurt’un eğlence mekânı olan Snow Park da bir diğer eğlence destinasyonudur. Türkiye’nin ilk ve tek kar temalı parkıdır. Pazartesi, cuma, cumartesi ve pazar günleri 12:00 ve 20:00 arasında açıktır.

RentiCar ile İstanbul Esenyurt Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul son derece büyük, kalabalık ve yoğun trafiğe sahip bir kenttir. Bu sebeple kendi aracı olmayan kişiler için en konforlu yöntem araç kiralamaktır. RentiCar bu konuda müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Web sitemizden konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

RentiCar ile İstanbul Esenyurt Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul’da yaşayıp işlerinizi kısa sürede halletmek istiyorsanız araç kiralamak tam da size göre. RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve bütçenize en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular