Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Bahçelievler Araç Kiralama

Türkiye'nin İstanbul iline bağlı olan ilçe; güneyden Bakırköy'e, batıdan Küçükçekmece'ye, kuzeyden Bağcılar'a ve doğudan Güngören'e komşudur. İstanbul’un iş anlamında en yoğun yerlerine yakın mesafede olan İstanbul Bahçelievler araç kiralama taleplerinin giderek arttığı bir ilçe olma özelliğini taşır. RentiCar ile ihtiyacınıza yönelik aracı kiralayın, güvenli yolculuklar yapın.

İstanbul Bahçelievler Hakkında Bilgi

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçe, 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. Bahçelievler’in nüfusu 1960’lı yıllardan itibaren çok hızlı bir artış göstermiştir. Bahçelievler, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde bir tarım alanı iken günümüzde bu özelliğini taşımamaktadır. Öte yandan burada sanayi tesisleri artış göstermeye başlamıştır. Türkiye ve dünya pazarına hizmet eden sanayi tesisleri ilçenin temel ekonomik yapısını oluşturmaktadır. Ticaret ve hizmet sektörü de o oranda artış göstermiştir. Ayrıca tarihî ve kültürel zenginliklere de sahip olan ilçede görülmeye değer mekânlar bulunmaktadır.

Havuzlu Köşk (Siyavuşpaşa Kasrı)

Milli Egemenlik Parkının içerisinde yer alan saray, şu anda çocuk kütüphanesi olarak kullanılıyor.

Viran Saray (Viran Bosna)

Osmanlı dönemine ait olup günümüze kadar sağlam kalamayan sarayın şu anda sadece kalıntılarına rastlanmaktadır. Saldırı sonunda harap olunca Viran adını almıştır.

Çatalmeşe Piknik Alanı

Doğal güzelliklerin gidenlere iyi geldiği bu ortamda piknik yapmanız mümkündür. Piknik alanı 1000 metrekare üzerine kurulmuştur. Alanda meşe, gürgen ve kayın ağaçlarının sayısı oldukça fazladır. Alanın içerisinde işletmeler de bulunmaktadır.

Çobançeşme Köprüsü

Bahçelievler gezilecek yerler listesinde çoğunlukla piknik alanları ve tarihî yerlerden oluşmaktadır. Çobançeşme Köprüsü de bu tarz mekânlardan biridir. Köprü 38 metre uzunluğunda 6 kemerden oluşmaktadır. İlçede görülmesi gereken tarihî yapılar arasında olan bu köprüyü mutlaka ziyaret etmelisiniz.

RentiCar ile İstanbul Bahçelievler Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul son derece büyük, kalabalık ve yoğun trafiğe sahip bir şehirdir. Bu sebeple kendi aracı olmayanlar için en konforlu yöntem araç kiralamaktır. RentiCar hijyen koşullarına önem verir ve müşteri memnuniyetini ön planda tutar. RentiCar ile yolculuklar çok daha güvenli ve keyifli.

RentiCar ile İstanbul Bahçelievler Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamak istiyorsanız RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular