Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Kavacık Araç Kiralama

Kavacık, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı bir semttir. İstanbul Boğazı yakınlarında bulunması sebebiyle Asya kıtasının girişi de sayılabilir ve aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün direkt Beykoz’a bağlanması da bunu kanıtlar niteliktedir. Bu sebeplerle Asya kıtasında işlerini halletmek isteyenler veya İstanbul’un Anadolu yakasını gezmek isteyenler İstanbul Kavacık araç kiralama seçeneklerini tercih etmektedirler.

İstanbul Kavacık Hakkında Bilgi

İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı olan Kavacık semti, günümüzde Beykoz ilçesinin hatta Anadolu yakasının en önemli iş ve ticaret merkezlerinden biri hâline gelmiştir. Geçmişine baktığımızda Fatih Sultan Mehmet köprüsünün yapımından sonra gelişmeye başlamış bir semt olduğunu görürüz. Gelişmeden öncesinde de ormanlık arazi olduğunu biliyoruz. Nüfusu yaklaşık 25 bin olan semt, günümüzde lüks bir semt hâline gelmiştir. Bunun sebebi İstanbul Boğazı’na yakınlığı da olabilir. İstanbulluların genellikle hayali boğaz manzaralı evler olur ve bu evlerden Kavacık’ta bolca bulunmaktadır.

Kavacık’ta gezilecek yerlere bakıldığında ise akla gelen ilk yer Otağtepe’dir. İstanbul Boğazı’nı gözlerinizin önüne seren bu destinasyon geçmişte Fatih Sultan Mehmet’in de İstanbul’u fethedeceği zaman hazırlıklarını yaptığı yer olarak bilinir. Otağtepe Park bu yerin eski adıyken günümüzde ismi Fatih Korusu Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi olarak değiştirildi. Güneşi doğrudan alan bir mekân olduğu için genellikle güneşin batacağı dönemlerde ziyaret tercih ediliyor.

RentiCar ile İstanbul Kavacık Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul son derece büyük, kalabalık ve yoğun trafiğe sahip bir kenttir. Bu sebeple kendi aracı olmayan kişiler için en konforlu yöntem araç kiralamaktır. RentiCar bu konuda müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

RentiCar ile İstanbul Kavacık Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamak istiyorsanız RentiCar sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular