0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Beyoğlu Araç Kiralama

Beyoğlu Araç Kiralama

İstanbul Beyoğlu Araç Kiralama

İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan ilçelerinden biridir. İstanbul Beyoğlu araç kiralama işleminin en fazla yapıldığı ve sirkülasyonun çok yoğun olduğu bir ilçedir. Eski adıyla Pera şimdinin Beyoğlu, kuzeybatıda Şişli ve Kâğıthane, doğuda Beşiktaş ve İstanbul Boğazı, güneyde ve batıda ise Haliç ile sınırlı ilçenin yüzölçümü 8,76 km²'dir ve 45 mahalleden oluşmaktadır. İş, eğlence ve kültür merkezi olması nedeniyle bu ilçe sınırları içerisindeki gündüz ve gece nüfusu birkaç milyonu bulmaktadır. Beyoğlu ilçesinin sınırları içerisinde çok sayıda önemli kurum ve mekân bulunmaktadır. Büyük otellerin, tiyatroların, sinemaların, okulların, konsoloslukların, yabancı kültür merkezlerinin, sanat galerilerinin bulunduğu Beyoğlu, İstanbul’un en canlı ve gözde semtlerinden biridir. RentiCar’dan aracınızı kiralayın, Beyoğlu ve çevresini keşfetmeyi ertelemeyin.

İstanbul Beyoğlu'nda Gezilecek Yerler

Günümüzde Beyoğlu olarak bilinen ilçe önceleri “Pera” olarak adlandırılıyormuş. İstanbul’un nabzının attığı yer desek mübalağa etmiş sayılmayız. Her sokağında başka bir hikâye her yapısında ayrı bir sanat var.

Gittiğinizde görmeden ayrılmamanız gereken belli başlı yerleri sizler için sıraladık:

1. Galata Kulesi

Efsaneleri ve mimari yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Galata Kulesi, İstanbul’un simgesi hâline gelmiştir. İstanbul’un en güzel manzaralarını görme imkânı sunmaktadır. Her gün sayısız turist tarafından ziyaret edilen kulenin önünde kuyruklar oluşmaktadır. Bekleme esnasında sokak sanatçılarını dinleyerek güzel vakitler geçirilmektedir.

2. İstiklâl Caddesi

Taksim, Beyoğlu; İstanbul ilinin en popüler destinasyonlarından biridir. Taksim Meydanı hem ticareti hem eğlenceyi hem de alışverişi aynı bölgede birleştirmektedir. Taksim’ e ilk kez gidiyorsanız Tünel’ e doğru inen nostaljik tramvaya mutlaka binmelisiniz. Nostaljik tramvay; İstiklâl Caddesi’nden başlayarak Taksim, Beyoğlu ve Tünel meydanını birbirine bağlayan ana caddeden aşağı doğru ilerlemektedir. Bu cadde sizi adeta bir rüyanın içindeymiş gibi hissettirecek. Görmeden dönmeyin.

3. Çiçek Pasajı

İstiklâl Caddesi üzerinde bulunan Çiçek Pasajı, 1870 yılına kadar Naum Tiyatrosu iken 1870 yılında çıkan yangın sonrasında Cite de Pera adıyla yeni tip çarşı binası olarak Rum Cleanthy Zanno mimarlığında yeniden inşa edilmiş. Beyoğlu sınırlarında bulunan en ilgi çekici yapılar arasında olup içerisinde bulunan restoranlarda Osmanlı mutfağının geleneksel lezzetlerini tadabilirsiniz.

İstanbul Beyoğlu Araç Kiralama Seçenekleri

RentiCar ile İstanbul Beyoğlu araba kiralama seçenekleri arasından kendinize en uygun bulduğunuz aracı kiralayıp seyahatinize güvenle başlayabilirsiniz. RentiCar araç kiralama hizmeti ile hem aracınızı kiralarken hem de tüm süreç boyunca dilediğiniz anda yanınızda. RentiCar’a gelin, avantajlı kiralamanın tadını çıkarın.

İstanbul Otogar Araç Kiralama

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Beyoğlu araç kiralama nasıl yapılır?

İstanbul Beyoğlu ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek İstanbul Beyoğlu araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

İstanbul Beyoğlu araç kiralama fiyatı nedir?

İstanbul Beyoğlu araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.