Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Eminönü Araç Kiralama

Eminönü, İstanbul’un en önemli semtlerinden biridir. İstanbul tarihî yarımadasının en hareketli ve turistik yerlerindendir. Buna ek olarak İstanbul ulaşımının da en önemli ağları arasında yer alır. İstanbul Eminönü araç kiralamanın en yoğun olduğu konumdadır. RentiCar, herkesin ihtiyacına yönelik geniş araç seçenekleri ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

İstanbul Eminönü Hakkında Bilgi

Eminönü, İstanbul kentinin can damarı denebilecek bir yerde konumlanmıştır. Eminönü ilçesi; kuzeyden Haliç, güneyden Marmara Denizi, doğudan İstanbul Boğazı, batıdan ise Fatih ilçesi ile çevrilidir. Osmanlı döneminde Deniz Gümrüğü ve Gümrük Eminliği’nin burada bulunması sebebiyle Eminönü adını almıştır. Yıl içinde turist akınına uğrayan semtin gezilip görülecek epey yeri bulunmaktadır.

Galata Köprüsü

Karaköy ile Eminönü arasında bulunan ve Haliç'in iki yakasını birbirine bağlayan köprüdür. Üzerinden yaya olarak da geçilen köprüde balık tutanların sayısı epey fazla.

Mısır Çarşısı

Mısır Çarşısı, Eminönü’nde Yeni Cami’nin arkasında ve Çiçek Pazarı’nın yanındadır. İstanbul’un en eski kapalı çarşısıdır. Çarşı, 2013-2018 yılları arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından çok kapsamlı bir tadilattan geçirilmiştir. Aktarlarıyla meşhur bu çarşıda hâlen tabii ilaçlar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kök ve kabukları gibi eski geleneğe uygun ürünlerin yanı sıra; kuruyemiş, şarküteri ürünleri, değişik gıda maddeleri satılmaktadır.

Yeni Cami

Caminin 1597 yılında yapımına başlanmıştır. Turistlerin yoğun ilgisini çeker. Hem mimarisi hem iç dekorasyonu ile öne çıkan yapılardandır.

Gülhane Parkı

İlk zamanlar Topkapı Sarayı’nın bahçesi iken günümüzde park olarak kullanılır. İstanbul’un en eski tarihî parkıdır.

Yerebatan Sarnıcı

Ayasofya’nın güneybatısında bulunan Bazilika Sarnıcı’dır. “Yerebatan Sarayı” denmesinin sebebi suyun içinden yükselen ve sayısız gibi görülen mermer sütunlardır.

RentiCar ile İstanbul Eminönü Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul ili Türkiye’nin en geniş ulaşım ağına sahip şehridir. İstanbul Eminönü araç kiralama seçeneklerini kullanmak bu şehri hakkıyla keşfetmek için oldukça etkili bir yöntemdir. İhtiyaçlarınıza yönelik her türlü aracın mevcut olduğu RentiCar’da her dönem yeni kampanyalar bulunmaktadır. Siz de renticar.com’a girin, avantajlardan yararlanın.

RentiCar ile İstanbul Eminönü Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamak istiyorsanız RentiCar sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular