0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Şişli Araç Kiralama

Şişli Araç Kiralama

İstanbul Şişli Araç Kiralama

İstanbul Şişli, İstanbul’un en önemli iş, finans, alışveriş ve ulaşım merkezlerinden biri olması sebebiyle gün içindeki insan ve trafik yoğunluğu ile dikkat çekmektedir. İstanbul Avrupa yakasının neredeyse merkezi konumunda olan Şişli, İstanbul’un her yere ulaşım kolaylığı nedeniyle konaklama açısından da çokça tercih edilen bir bölgedir. RentiCar bu noktada size Şişli konumundaki araç teslim alma noktaları ile İstanbul’da rahat ve konforlu gezebilmeniz için fırsat sunmaktadır. 

İstanbul Şişli Gezilecek Yerler Nereler?

İstanbul’un en lüks ilçelerinden biri olarak bilinen Şişli, çok sayıda lüks otelleri, moda butiklerini, alışveriş merkezlerini bünyesinde barındırıyor. Avrupa ve Dünya mutfağına sahip birbirinden şık ve temiz restoranların yanı sıra, gece hayatı konusunda da epey geniş. Çok sayıda barların bulunduğu Halaskargazi Caddesi, gece gezmeleri konusunda epey iyi bir destinasyon. İstanbul’un en popüler kültür ve eğlence merkezlerinden bir tanesi olan bu bölgede ise köklü tarihi dolayısıyla tarih severlerin de ilgisini çekebilecek mekânlar da mevcut. 

Çok sayıda kültür ve sanat merkezine de ev sahipliği yapan bu bölge; kiliseleri, müzeleri, alışveriş merkezleri ve birbirinden ünlü mekânlarıyla İstanbul şehrinin popüler gezi güzergâhları arasında yer alıyor. 

İnkılap Müzesi olarak da bilinen Atatürk Müzesi, Şişli’nin en önemli turistik yerleri arasında olmakla birlikte, Milli Mücadele çalışmaları sırasında Mustafa Kemal Atatürk’ün konakladığı yer olduğu için tarihsel açıdan çok önemli bir konumda.  1928 yılında belediye tarafından satın alınan bu köşk, 1942 yılında Atatürk İnkılabı Müzesi olarak ziyarete açılmıştır. 

Müze Atatürk’ün yaşamı ile alakalı çok sayıda fotoğraf, özel eşya, kıyafet, Milli Mücadele ile ilgili tablolar ve inkılaplarla alakalı çok sayıda belgeyi bünyesinde barındırıyor. 

Halaskargazi Caddesi ile Abide-i Hürriyet Caddesi arasında merkezî bir konumda yer alan Şişli Merkez Cami ise gezilmesi gereken bir diğer önemli nokta. Cumhuriyet döneminde inşa edilen ilk cami olması Şişli Merkez Cami’nin tarihî açıdan önemini arttırıyor. 

Şişli’nin en güzel semtlerinden biri olan Kurtuluş semtinde bulunan Aya Dimitri Rum Kilisesi ise tarih severlerin mutlaka uğradığı bir kilise. Tarihî bir öneme sahip olmasının yanı sıra Aya Dimitri Rum Kilisesi mimari açıdan da epey dikkat çeken bir mekân.

Bu noktalar dışında tarihî açıdan önem taşıyan bazı diğer gezilecek alanları saymak istersek; Saint Esprit Katedrali, Bomonti Bira Fabrikası, Teşvikiye Cami, Abide-i Hürriyet Anıtı, Harbiye Askerî Müzesi gibi birçok destinasyondan bahsedebiliriz. Ara Güler Müzesi ve Karanlıkta Diyalog Müzesini de unutmamak gerekir.

Açık havada doğanın keyfini çıkarmak isteyenler için ise Maçka Demokrasi Parkı oldukça iyi bir seçenek. 

İstanbul Şişli Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

İstanbul son derece büyük, kalabalık ve yoğun trafiğe sahip bir kenttir. Bu sebeple kendi aracı olmayan kişiler için en konforlu yöntem araç kiralamaktır. RentiCar, bu konuda müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Tek yapmanız web sitemizi ziyaret etmek. İstanbul Şişli RentiCar araç kiralama hizmeti için konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

İstanbul Otogar Araç Kiralama

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Şişli araç kiralama nasıl yapılır?

İstanbul Şişli ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek İstanbul Şişli araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

İstanbul Şişli araç kiralama fiyatı nedir?

İstanbul Şişli araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.